Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 3 maja-20 czerwca 2017 Łódzkie Spotkania Baletowe odbędą się w Łodzi już po raz dwudziesty czwarty. Program XXIV Łódzkich Spotkań Baletowych został skonstruowany tak, by był kontynuacją założeń festiwalu – idei otwartości na to, co nowe i wartościowe w sztuce tańca przy zachowaniu pamięci o wielkiej klasyce baletowej. Dyrekcja Teatru Wielkiego w Łodzi zaprosiła do udziału w XXIV edycji Łódzkich Spotkań Baletowych światowej klasy zespoły taneczne: English National Ballet z Wielkiej Brytanii (po raz pierwszy w Polsce), nowo powstały kubański zespół Acosta Danza (po raz pierwszy w Polsce) oraz Akram Khan Company z Wielkiej Brytanii. Po raz pierwszy w historii festiwalu publiczność będzie miała możliwość obejrzeć zespół z Chin – BeijingDance/LDTX z Pekinu. Zaprezentuje się także zespół z Kanady – RUBBERBANDance Group z Montrealu. Tradycyjnie zespół baletowy Teatru Wielkiego w Łodzi przygotuje w ramach festiwalu swoją premierę. W tym roku zostanie zrealizowany Spartakus Arama Chaczaturiana w choreografii Kirilla Simonova.

 

Łódzkie Spotkania Baletowe odbędą się w Łodzi już po raz dwudziesty czwarty.Od pierwszej edycji w 1968 roku na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi gościły wszystkie najbardziej liczące się na świecie zespoły baletowe, a sam festiwal – dzięki odpowiedniemu doborowi repertuaru i zespołów – stał się wyjątkowym forum konfrontacji tego, co w sztuce baletu i teatru tańca najwartościowsze, aktualne i godne odnotowania.

                                                     

Program XXIV Łódzkich Spotkań Baletowych został skonstruowany tak, by był kontynuacją założeń festiwalu – idei otwartości na to, co nowe i wartościowe w sztuce tańca przy zachowaniu pamięci o wielkiej klasyce baletowej.

 

Dyrekcja Teatru Wielkiego w Łodzi zaprosiła do udziału w XXIV edycji Łódzkich Spotkań Baletowych światowej klasy zespoły taneczne: English National Ballet z Wielkiej Brytanii (po raz pierwszy w Polsce), nowo powstały kubański zespół Acosta Danza (po raz pierwszy w Polsce) oraz Akram Khan Company z Wielkiej Brytanii. Po raz pierwszy w historii festiwalu publiczność będzie miała możliwość obejrzeć zespół z Chin – BeijingDance/LDTX z Pekinu. Zaprezentuje się także zespół z Kanady – RUBBERBANDance Group z Montrealu. Tradycyjnie zespół baletowy Teatru Wielkiego w Łodzi w ramach festiwalu przygotuje swoją premierę. W tym roku zostanie zrealizowany Spartakus Arama Chaczaturiana w choreografii w choreografii Kirilla Simonova.

 

Łódzkie Spotkania Baletowe to taneczne biennale z blisko 50-letnią tradycją. Na przestrzeni lat festiwal stał się największą i najbardziej prestiżową imprezą baletową w Polsce. Ideą festiwalu jest upowszechnianie sztuki baletowej i aktualnych osiągnięć choreograficznych, zarówno na polu tańca klasycznego, jak i różnorodnych nurtów tańca współczesnego. W ramach ŁSB Teatr Wielki proponuje różnorodną i stojącą na najwyższym poziomie artystycznym ofertę programową, umożliwiając polskiej publiczności bezpośredni kontakt z najwybitniejszymi tancerzami i choreografami z całego świata.

 

Rangę i niepowtarzalność Łódzkich Spotkań Baletowych określały tej miary nazwiska choreografów i ich zespoły, co Maurice Béjart, Alicia Alonso, John Neumeier, Jiří Kylian, William Forsythe, Daniel Ezralow, Boris Ejfman, Mats Ek, Birgit Cullberg i wielu innych, których dzieła sceniczne wyznaczały dla świata kierunki rozwoju sztuki choreografii i baletu w ogóle. Do najważniejszych zespołów goszczących na scenie łódzkiego Teatru Wielkiego należą: Balet XX wieku Maurice’a Béjarta, Nederlands Dans Theater, Sadler’s Wells, Royal Ballet, Ballet Rambert, Cullberg Ballet, Batsheva Dance Company, Balet Teatru Bolszoj z Moskwy, Sanktpetersburski Teatr Baletu Borisa Ejfmana, Ballet Nacional de Cuba, Stuttgarter Ballett, Elisa Monte Dance Company, Kibbutz Contemporary Dance Company, Akram Khan Company.

 

Do pobrania:

Afisz XXIV ŁSB 

 

UWAGA!

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca 2017 Teatr Wielki w Łodzi przygotował dla Państwa promocję specjalną. 29 kwietnia będzie można kupić bilety na XXIV Łódzkie Spotkania Baletowe już za 40 zł.  Sprzedaż biletów on-line w godz. 12.00-22.00 (www.operalodz.com) oraz w kasach Teatru Wielkiego w godz. 12.00-19.00 . Liczba miejsc jest ograniczona.

 

Szczegóły oferty promocyjnej do pobrania TU.

 

Program XXIV Łódzkich Spotkań Baletowych:

 

3 maja  (środa), godz. 19.00

English National Ballet: Ballet Bold – wieczór baletowy w 3 częściach

 

5 maja piątek), godz. 19.00

6 maja sobota), godz. 12.00 i 19.00

English National Ballet: Korsarz

 

11 maja (czwartek), godz. 19.00

12 maja (piątek), godz. 19.00

13 maja (sobota), godz. 18.00

Akram Khan Company: Until the Lions

 

20 maja (sobota), godz. 19.00

21 maja (niedziela), godz. 18.00

Acosta Danza: Debut

 

27 maja (sobota), godz. 19.00

28 maja (niedziela), godz. 18.00

RUBBERBANDance Group: Vic’s Mix

 

3 czerwca (sobota), godz. 19:00

4 czerwca (niedziela), godz. 18.00

Beijingdance/LDTX: Beyond the Horizon – chor. Jacek Przybyłowicz, LI Han-zhong, MA Bo

 

17 czerwca (sobota), godz. 19.00 (I premiera)

18 czerwca (niedziela), godz. 19.00 (II premiera)

20 czerwca (wtorek), godz. 18.30 (premiera z Expressem)

Teatr Wielki w Łodzi: Spartakus – chor. Kirill Simonov

 

Jest już niemal tradycją, że każdej edycji Łódzkich Spotkań Baletowych towarzyszy wystawa plastyczna wzbogacająca wiedzę i artystyczne wyobrażenie o sztuce tańca i choreografii.  Tym razem organizatorzy proponują artystyczne spotkanie ze znakomitą artystką – Ewą Kutylak, która w swoich pracach malarskich, grafice i fotografii w sztuce tańca odnajduje to, co często umyka naszym zmysłom, a co ręką artystki otrzymuje drugie – nowe życie. Na wystawie zobaczymy prace graficzne, wykonane w tradycyjnych technikach, oraz fotografie i rysunki. Ważnym motywem i inspiracją jest ludzkie ciało, ruch, taniec.

 

Wernisaż w ramach XXIV Łódzkich Spotkań Baletowych oraz obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca odbędzie się 29 kwietnia 2017 we foyer Teatru Wielkiego w Łodzi / w przerwie wieczoru baletowego ŚWIĘTO WIOSNY/KRZESANY. Wystawa będzie dostępna dla Widzów Teatru Wielkiego do końca sezonu 2016/2017.

 

Więcej informacji

 

***

 

 

 

Szczegółowe informacje o spektaklach podlinkowane do każdego tytułu, a także dostępne na stronie: www.operalodz.com/lsb/

 

Bilety do nabycia:

na stronie: http://www.operalodz.com/ lub www.bilety24.pl- dzięki aplikacjom mobilnym do pobrania ze strony www.operalodz.co- w kasie Teatru

czynne od poniedziałku do soboty: 12.00 – 19.00

niedziele i święta (gdy grane jest przedstawienie): 15.00 – 19.00

tel. 42 633 77 77

 

Sprzedaż karnetów na XXIV ŁSB  w Teatrze Wielkim.

Liczba karnetów jest limitowana (dystrybucja do wyczerpania puli).

Do wyboru są dwa atrakcyjne warianty karnetów:

 
na 6 dowolnych, różnych spektakli XXIV ŁSB

– w cenie 500 zł w I strefie miejsc

– w cenie 440 zł w II strefie miejsc,

 
na co najmniej 3 dowolnie, różne spektakle XXIV ŁSB z rabatem* 15 zł na każdy bilet w I lub II strefie miejsc

 

Karnety na XXIV ŁSB można nabyć wyłącznie w Kasach Teatru

czynne od poniedziałku do soboty: 12.00 – 19.00

niedziele i święta (gdy grane jest przedstawienie): 15.00 – 19.00

tel. 42 633 77 77.

Oferta nie dotyczy premiery baletowej Teatru Wielkiego w Łodzi.

Oferty promocyjne nie łączą się.

* rabat udzielany od ceny ceny biletu normalnego.

 

Teatr Wielki w Łodzi logo (oryginał)

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close