Wersja do druku

Udostępnij

W sobotę i w niedzielę we Wrocławskim Teatrze Pantomimy niezwykła okazja dla dzieci i młodzieży – otwarte warsztaty w ramach projektu Akcja: EDUKACJA poprowadzą Konrad Dworakowski, Agnieszka Charkot i Piotr Soroka.

 

Celem projektu jest międzypokoleniowa edukacja teatralna. W sobotę 7 marca warsztaty dotyczące szeroko rozumianego teatru formy poprowadzi Konrad Dworakowski – dyrektor Teatru Pinokio, reżyser przedstawienia Mikrokosmos. Wraz z grupą MŁODZIEŻ pracować będzie grupa SENIOR.

 

W niedzielę 8 marca JUNIORÓW i ich rodziców Pantomima zaprasza na Teatralny Plac Zabaw. W tym tygodniu Agnieszka Charkot i Piotr Soroka zabiorą w kosmos, ale zanim wystartują przygotują się do poruszania w specyficznych kosmicznych warunkach, stworzą specjalne kostiumy i zabiorą w podróż po galaktyce.

 

Grupy MŁODZIEŻ i SENIOR to propozycja zajęć teatralnych dla młodzieży licealnej i seniorów zainteresowanych teatrem i pragnących podnosić swoje kompetencje, jako świadomego uczestnika życia kulturalnego. Zajęcia będziemy realizować w dwóch blokach: teoretycznym i praktycznym, które spajał będzie jeden temat – reinterpretacja mitu o Dedalu i Ikarze.

 

Zajęcia w bloku praktycznym mają na celu zebranie i uporządkowanie wiedzy z zakresu historii teatru, krytyki teatralnej oraz wiedzy dotyczącej wykorzystania mitu o Dedalu i Ikarze na przestrzeni wszystkich epok literackich. W bloku zajęć teoretycznych organizatorzy proponują zajęcia z najlepszymi pedagogami zajmującymi się teorią teatru i kultury, w  tym m.in.: Mirosławem Kocurem, Anną Królicą, Joanną Szymajdą, Justyną Bajdą, Łucją Iwanczewską, Agnieszką Jelewską, Tomaszem Trojanowskim oraz dziennikarzami i krytykami teatralnymi, w tym: Dagmarą Chojnacką i Bartłomiejem Miernikiem.

 

Na zajęcia do grupy  JUNIOR organizatorzy zapraszają rodziców i ich dzieci w wieku 3-6 lat. W każdą niedzielę spotkać się można na teatralnym placu zabaw, na który wstępu nie ma rutyna, ale jest za to dużo miejsca dla wyobraźni, radości i wolności. Zajęcia dla dzieci i ich rodziców przewidziane są jako wspólna zabawa, w ramach której pedagodzy wykorzystywać będą elementarne i sprawdzone ćwiczenia ogólnorozwojowe dostosowane do wieku dzieci.

 

Zajęcia trenują pamięć ruchową, wyobraźnię i ekspresję pozawerbalną za pomocą prostych ćwiczeń pantomimicznych i zabaw ruchowych. Podczas zajęć dzieci nie tylko rozwijają swoją emocjonalność ruchową, ale również doświadczają kontaktu z ekspresją słowną/dźwiękową. Propozycja teatralno-edukacyjna dla najmłodszych pomaga przezwyciężyć nieśmiałość oraz wesprzeć wieloaspektowy rozwój dziecka tak, aby skutecznie i umiejętnie przyczynić się do rozwoju umiejętności poznawczych i komunikacyjnych.

 

Warsztaty odbędą się w siedzibie Wrocławskiego Teatru Pantomimy, al. Dębowa 16. Więcej informacji i zapisy: Piotr Soroka tel. 71 337 21 03, adres e-mail: pio.soroka@gmail.com.

 

 

Strona internetowa: http://www.pantomima.wroc.pl/

 

Projekt Akcja: EDUKACJA dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i budżetu Województwa Dolnośląskiego oraz środków KGHM.

 

Projekt objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego – Cezarego Przybylskiego. 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close