Wersja do druku

Udostępnij

 We wtorek 13 listopada o godz.19.00 Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu zaprasza do Studio Na Grobli (ul. Na Grobli 30/32) na pokaz spektaklu Anna Konjetzky About a Session. Termin „sesja” oznacza spotkanie, które jest ograniczone w czasie. Przed i w trakcie sesji są ustalane, naginane lub znoszone granice i zasady w celu zdobycia nowych doświadczeń i wiedzy. Nowy spektakl zamieszkałej w Monachium choreografki mówi o konkretnej sesji i o sesji jako takiej. Równoczesny dystans do tematu i zaangażowanie nie stoją w sprzeczności.

Łącząc zmysłowe doświadczenie i analizę, About a Session jest aktem kontemplacji ciał z ich udziałem. Czy refleksja lub dyskusja na temat podniecenia może wzbudzać podniecenie? Czy może pobudzić fantazje seksualne widzów?

Jak widzowie patrzą na tancerzy? Jakie ruchy, słowa i spojrzenia są stymulujące? Jakie spojrzenia seksualizują ciała aktorów? Jakie momenty seksualizują obecnych widzów?

Spektakl towarzyszy Akademii nomadycznej, prowadzonej przez Annę Konjetzky wraz z członkiniami swojego zespołu:, Sahrą Huby i Quindell Orton, w dniach 14–19 listopada w Instytucie Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu. Kuratorką obu projektów jest Anna Królica.

Więcej o warsztatach

 

O spektaklu:

Wyobraźnia publiczności zostaje pobudzona i w ich umysłach rodzą się projekcje jak wtedy, gdy surfujemy i google’ujemy w internecie. Dzięki temu śledzimy określony motyw lub tracimy koncentrację i „odpływamy”. Pojawiają się elementy wykładu performatywnego. Wykorzystując swoje ciała, tancerze eksplorują związek między pożądaniem a podnieceniem. Głos z offu relacjonuje sytuację na scenie i widowni, daje wskazówki, opisuje obrazy, pozwala, by działania były kontynuowane na wideo, potem przenosi uwagę z powrotem, z wideo na scenę, a tancerze przekładają dla widzów słowa na ruch. W umysłach odbiorców pojawia się szereg obrazów pożądania, w których słowo i obraz są w sprzeczności lub wzajemnie się wzmacniają. W myśleniu o ciele z udziałem ciała przeplatają się zmysłowe doświadczenie i analiza.

Choreografia: Anna Konjetzky
Tancerze: Sahra Huby, Quindell Orton, Maxwell McCarthy, Victor Perez Armero
Muzyka: Sergej Maingardt
Wideo: René Liebert
Scenografia: Hannes Hartmann i Leonie Mohr
Dramaturgia: Bastian Zimmermann
Kierownictwo produkcji: Sabine Klötzer – SISK
Koprodukcja: Münchner Kammerspiele
Język: angielski
Premiera: 25 stycznia 2018, Münchner Kammerspiele
Czas trwania: 60 min

Spektakl zawiera sceny nagości.

Więcej informacji: http://bit.ly/32oo9FH

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close