Opera Wrocławska zaprasza w ramach Kina Letniego (projekt op.era4u – chodź do opery!) na codzienne wakacyjne projekcje spektakli, prezentowane na specjalnym ekranie umiejscowionym przy operowym gmachu od strony fosy, dostępne dla wszystkich chętnych. W stałym programie wydarzeń znalazły się ponadto weekendowe atrakcje dla najmłodszych, zwiedzanie gmachu teatru oraz panele dyskusyjne przed pokazami filmowymi. Na miłośników tańca czekają spotkanie z artystą Baletu Opery Wrocławskiej, Bartłomiejem Malarzem pt. Młoda choreografia i taniec w Polsce i w Japonii (13 sierpnia) oraz projekcja baletu Giselle z muzyką Adolphe’a Adama (15 sierpnia).

Wersja do druku

Udostępnij

Ponad 6 tysięcy widzów obejrzało już spektakle w ramach Kina Letniego  Opery Wrocławskiej – wakacyjnej propozycji dla mieszkańców miasta i turystów na spędzenie letnich wieczorów. Do końca wakacji w mobilnej kasie biletowej w strefie Kina Letniego bilety do Opery Wrocławskiej na wszystkie spektakle kupimy z 10% zniżką. To nie lada gratka dla melomanów planujących swój kalendarz na nadchodzący sezon, a także dla tych, którzy dotąd nie odwiedzili gmachu przy Świdnickiej 35.

Konkurs fotograficzny #jestemwoperze

W ramach projektu op.era4u – chodź do opery! na publiczność czeka konkurs fotograficzny. Nagroda główna za najciekawsze zdjęcie to podwójne zaproszenie na wybrane przedstawienie Opery Wrocławskiej w sezonie artystycznym 2022/23. Laureaci nagród od 2. do 5. miejsca będą mieli możliwość zakupu biletu z 30% zniżką na wybrane trzy spektakle. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy sfotografować się na ściance lub zrobić zdjęcie w strefie Kina Letniego, a następnie umieścić je na swoim profilu na Facebooku lub Instagramie z hasztagiem: #jestemwoperze.

Panele dyskusyjne

Na piątek, sobotę i niedzielę o godz. 20.00 (na godzinę przed projekcją) zaplanowane są spotkania z ludźmi związanymi z Operą Wrocławską i sztuką operową – ekspertami, którzy wprowadzą publiczność
w świat muzyki, odkryją tajemnice przygotowań do premier, a także z artystami, którzy opowiedzą o swojej pracy.

Spotkania w najbliższy weekend (12–14 sierpnia 2022):

12 sierpnia (piątek), godz. 20.00
Artystyczne tułaczki, czyli jak z remontu powstają widowiska – Karolina Chojnacka, archiwistka, opowie o bogatej historii Opery Wrocławskiej

13 sierpnia (sobota), godz. 20.00
Młoda choreografia i taniec w Polsce i w Japonii –  Bartłomiej Malarz, artysta Baletu Opery Wrocławskiej, o przecinających się ścieżkach tańca Europy i Azji

14 sierpnia (niedziela), godz. 20.00
Skuteczna tyrania czy artystyczna współpraca – Hanna Marasz, asystent reżysera, opowie o meandrach procesu powstawania spektakli operowych

***

Weekendowy program specjalny: wydarzenia dla całej rodziny

Przed wieczornymi projekcjami Opera Wrocławska zaprasza na dodatkowe wydarzenia adresowane do odbiorców w każdym wieku: zabawy dla najmłodszych z animatorami kultury oraz zwiedzanie operowego gmachu z przewodnikiem.

Wydarzenia są bezpłatne, obowiązują zapisy w kasie Opery do piątku do godz. 15, telefonicznie w dziale obsługi widza: tel. +48 71 370 88 80, tel. +48 507 088 997 lub mailowo: opera@opera.wroclaw.pl. Szczegóły dotyczące zapisów na Facebooku Opery Wrocławskiej oraz na stronie www.opera.wroclaw.pl.

Sobota i niedziela, 16.00–18.00
Wesoły Figaro, czyli operowe zabawy dla dzieci  animacje w strefie Kina Letniego

Sobota i niedziela, 14.00–15.00
Operowy Labirynt zwiedzanie gmachu Opery Wrocławskiej (maks. 30 osób)

***

Program projekcji:

10 sierpnia (środa) – Straszny dwór, Stanisław Moniuszko
11 sierpnia (czwartek) – Tosca, Giacomo Puccini
12 sierpnia (piątek) – Cyganeria, Giacomo Puccini
13 sierpnia (sobota) – Wolny Strzelec, Carl Maria von Weber
14 sierpnia (niedziela) – Wesele Figara, Wolfgang Amadeus Mozart
15 sierpnia (poniedziałek) – Giselle, muz. Adolphe Adam, (balet)
16 sierpnia (wtorek) – Koncert Noworoczny (fragmenty Traviaty, Cyganerii i Napoju miłosnego)

W strefie Kina Letniego Opery Wrocławskiej do dyspozycji widzów są leżaki i stoły pod parasolami, ale warto zabrać swoje koce lub krzesełka. W przypadku złych warunków pogodowych filmy nie są wyświetlane, a zajęcia na świeżym powietrzu dla dzieci oraz spotkania z publicznością przed projekcjami będą odwołane. Informacje zostaną zamieszczone Facebooku Opery Wrocławskiej. Operowy Labirynt odbywa się bez względu na pogodę.

***

Godziny otwarcia kasy mobilnej:
poniedziałek–piątek, 20.00–22.00
sobota–niedziela, 14.00–22.00

Lokalizacja: namiot gastronomiczny Kina Letniego

***

Aktualne informacje na temat repertuaru oraz wydarzeń towarzyszących można znaleźć w mediach społecznościowych Opery Wrocławskiej oraz na stronie www.opera.wroclaw.pl.

Zdjęcie

Opera Wrocławska. Fot. Tomasz Golla

Zdjęcie

Opera Wrocławska. Fot. Tomasz Golla

Zdjęcie

Fot. Opera Wrocławska

Zdjęcie

Fot. Opera Wrocławska

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close