Ruszyły próby do premiery Ballad i romansów we wrocławskiej pantomimie. Troje reżyserów weźmie na warsztat kanoniczne utwory Adama Mickiewicza: Romantyczność, Świteź i Lilije. Premiera jest planowana na 20 października 2022 roku w Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia we Wrocławiu.

Wersja do druku

Udostępnij

Przedstawienie realizowane jest w konwencji miniserialu teatralnego. Trzyodcinkowy serial teatralny reżyserują Olga Grzelak, Błażej Peszek i Piotr Soroka.

Ballady i romanse to teatralna realizacja Mickiewiczowskich ballad w konwencji pantomimy zespołowej i próba przeniesienia ich na język teatru ruchu. Niezwykle duży potencjał pantomimiczny tkwiący w Balladach…, czyli mocne i wyraziste postaci, tajemniczość, fantastyka i groza, są doskonałym pretekstem do ich realizacji w formie pantomimy zespołowej, teatru ruchu czy podjęcia zabawy ze słowem. Troje reżyserów – Olga Grzelak, Błażej Peszek i Piotr Soroka – przygotowuje po jednej części przedstawienia, tzw. odcinku, który pozwoli na prezentację różnorodnych sposobów odczytania i przeniesienia na scenę idei romantycznych.

W przedstawieniu usłyszymy muzykę na żywo w wykonaniu wrocławskich muzyków Magdy Pasierskiej i Szymona Tomczyka.

Przedstawienie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz z budżetu Województwa Dolnośląskiego.

***

Ballady i romanse:

odc. 1: Romantyczność

Reżyseria: Piotr Soroka
Muzyka: Magda Pasierska, Szymon Tomczyk
Scenografia: Anna Oramus
Obsada: Agnieszka Dziewa, Eloy Moreno Gallego

odc. 2: Świteź

Reżyseria: Olga Grzelak
Choreografia: Oskar Malinowski
Muzyka: Magda Pasierska, Szymon Tomczyk
Scenografia: Anna Oramus
Obsada: Agnieszka Kulińska, Sandra Kromer-Gorzelewska, Anna Nabiałkowska, Artur Borkowski, Jan Kochanowski, Krzysztof Szczepańczyk

odc. 3: Lilije

Reżyseria: Błażej Peszek
Muzyka: Magda Pasierska, Szymon Tomczyk
Scenografia: Anna Oramus
Obsada: Izabela Cześniewicz, Artur Borkowski, Mariusz Sikorski

Premiera:  20 października 2022, Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia

Kolejne przedstawienia: 2123 października 2022

Więcej informacji: link

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close