Wersja do druku

Udostępnij

Warsztat zainicjuje cykl szkoleń prowadzonych przez autorytety w dziedzinie edukacji różnych grup wiekowych i społecznych. Celem warsztatów jest podniesienie kwalifikacji zawodowych, wzbogacenie narzędzi pracy i metodyki nauczania uczestników.Kreatywny taniec wykorzystuje połączenie muzyki, ruchu i języka we wspieraniu rozwoju osobowości. Metodę charakteryzuje aktywna nauka poprzez sensoryczne doświadczanie, co prowadzi do pogłębienia indywidualnej zdolności przeżywania i ekspresji. Integracja różnych pól percepcji stanowi bowiem podstawę rozwoju naszych kognitywnych, emocjonalnych i motorycznych zdolności. W dialogu muzyki i ruchu pobudzona zostaje fantazja i kreatywność, jak również umiejętność werbalnej i niewerbalnej komunikacji. Metody pracy: rytmika, kreatywny taniec, improwizacja ruchowa, elementy choreoterapii.Szczegółowe informacje w zakładkach Kalendarium/Wydarzenia.

Beata Marecka-Zehetbauer – certyfikowany Choreoterapeuta-Terapeuta Tańcem, pedagog tańca, improwizacji ruchu, symboliki ciała i eksperymentalnego teatru tańca (Institut für Tanz und Bewegungsdynamik, Essen, 1999-2007 asystent i tłumacz dr D.Kapperta), instruktor tańca kreatywnego, metody opartej o teorię ruchu R.Labana (Freies Musikzentrum, Monachium) oraz metody Life/Art Process (U.Schorn, Berlin), rytmik (Bildungswerk Rhythmik e.V., Bremen), kulturoznawca; pedagog ruchu funkcjonalnego (Internationale Gesellschaft, Rosalia Chladek, Wiedeń); od 1991 mieszka i pracuje w Austrii, jako pedagog tańca kreatywnego, improwizacji (Volkschochschule, Baden) i rytmiki (od 1996, Musikschule Triestingtal, Berndorf); tworzy i prowadzi projekty taneczno-terapeutyczne dla niepełnosprawnej młodzieży i dzieci ze szkoł specjalnych (Musikschule Triestingtal; Sonderpädagogisches Zentrum) oraz klas integracyjnych (Hauptschule), warsztaty i kursy rozwoju osobistego przez ruch i pracę z ciałem dla dorosłych w Austrii i Polsce; członek i pedagog Polskiego Stowarzyszenia Choreoterapii-PTT.Warsztat jest częścią Festiwalu CYRKULACJE „Żywe Kultury Ruchu”. W ramach festiwalu będzie można skorzystać z indywidualnych konsultacji z prowadzącą oraz wziąć udział w otwartych lekcjach.


Więcej informacji na stronie: www.cyrkulacje-kulturyruchu.org.pl

Koszt udziału:

Warsztat szkoleniowy: 270 zł do 5 marca, 300 zł po 5 marca

Warsztat szkoleniowy + otwarte lekcje: 400 zł do 5 marca, 430zł po 5 marca

Pojedyncze otwarte lekcje: 25 zł

Kontakt i zapisy: Agnieszka Rybak cyrkulacje.kulturyruchu@gmail.com, tel + 530 716 044

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close