Wersja do druku

Udostępnij

III Wrocławski Festiwalu Ruchu CYRKULACJE w roku 2012 odbędzie się w dwóch odsłonach: wiosennej organizowanej przez Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „Momentum” oraz jesiennej organizowanej przez Fundację Teatr Nie-taki. Wspólnym celem festiwalu jest wsparcie kompleksowego rozwoju sztuki tańca i edukacji ruchowo-tanecznej w Polsce, a tym samym popularyzacja tańca współczesnego i technik jemu pokrewnych.

Wiosenna edycja Wrocławskiego Festiwalu Ruchu CYRKULACJE „Żywe Kultury Ruchu” organizowana przez Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „Momentum” będzie miała miejsce w dniach 21-25 marca. Złożą się na nią intensywne warsztaty, spotkania, dyskusje, wymiany i poszukiwania ruchowo-taneczne, ujęte w takie moduły, jak: ścieżki twórcze, otwarte lekcje i imprezy towarzyszące.

Po raz pierwszy do festiwalu program festiwalu tworzyć będą następujące wydarzenia cykl edukacyjny (warsztat szkoleniowy Kreatywny taniec w psychoedukacyjnej pracy z dziećmi i młodzieżą, inicjujący cykl); indywidualne konsultacje z prowadzącymi, oraz Otwarta Scena Tańca.

Zapisy od 1 lutego 2012.

Szczegółowe informacje wkrótce na stronie:
www.cyrkulacje.com
www.cyrkulacje-kulturyruchu.org.pl

Program festiwalu:

I. Ścieżki twórcze – 4 dni pracy twórczej w stałej grupie, która może zostać zaprezentowana podczas Otwartej Sceny Tańca festiwalu jako tzw. work in progress.

Nowy Taniec. Anatomia w Ruchu – Zuna Kozankova
Kompozycja. Szukanie ruchu – Iwona Olszowska
Oddech- centrum- ruch – Przemysław Błaszczak


II. Indywidualne konsultacje z:
Iwona Olszowska, Zuna Kozankova, Przemysław Błaszczak, Beata Marecka –Zehetbauer

Konsultacje będą wsparciem procesu rozpoczętego na ścieżkach a także indywidualnej pracy. Pozwolą na bliższą relację mistrz – uczeń. Taka możliwość stanowi wyjątkowe wsparcie dla młodych artystów, tancerzy oraz osób zainteresowanych rozwojem osobistym poprzez taniec.

III. Cykl edukacyjny

Kreatywny taniec w psychoedukacyjnej pracy z dziećmi i młodzieżą – Beata Marecka-Zehetbauer
Warsztat w szczególności kierowany jest do wszystkich, którzy pragną pogłębiać warsztat pracy z dziećmi i młodzieżą, do nauczycieli, pedagogów, edukatorów, opiekunów i terapeutów.

IV. Otwarte lekcje

Technika tańca współczesnego New Dance – Zuna Kozankova
Spotkanie w ruchu – Przemysław Błaszczak
Technika Aleksandra – Inga Schorowska
Świadomość ciała z elementami BMC – Iwona Olszowska
Kontakt improwizacja – Zuna Kozankova/ Iwona Olszowska
Eksperyment- Taniec Ruch – Beata Marecka-Zehetbauer

V. Imprezy towarzyszące:

Atak przestrzeni
Spotkanie z nauczycielami i koncert inaugurujący festiwal
Performance improwizacji solowej Zuny Kozankovej w ramach cyklu Free Body Music
Prezentacja pokazu pracy Studia Matejki wraz z wykładem Milana Kozanka
Otwarta Scena Tańca
Performance nauczycieli
Finałowy jam improwizacji tanecznej z muzyką na żywo
Wystawa fotografii

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close