Wersja do druku

Udostępnij

W ramach ESK 2016 w niedzielę 15 maja 2016 odbędzie się we Wrocławiu całodniowy performans w wykonaniu Ben J. Riepe Kompanie. Wielogodzinny performans taneczny rozegra się wewnątrz Goethe-Institut Pop Up Pavillon. Zespół Bena J. Riepe stworzy utopijną przestrzeń, która pośredniczyć będzie pomiędzy światem natury i sztuki. Riepe to absolwent Folkwang Universität der Künste w Essen i były gościnny tancerz legendarnej Piny Bausch. Opracowuje wiele spektakli, łącząc taniec klasyczny, performans i techniki świadomości ciała. Ciało jest tym, co najbardziej go fascynuje – traktuje je jako instrument, obiekt sztuki, wreszcie jako ludzką istotę. Ciało jest zdolne komunikować swe polityczne, społeczne, estetyczne aspekty. Jak będzie wyglądało na tle miejskiej utopii?

Performerzy okryci kostiumami zdobionymi w różane ornamenty będą grać w japońskie gry, malować wyimaginowane pejzaże oraz wchodzić w interakcję z video projekcjami. Instalacja będzie w procesie ciągłego tworzenia, za każdym razem zmieniając się pod wpływem otoczenia (przestrzeni, pory dnia, widowni).

 

więcej

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close