Wersja do druku

Udostępnij

W ramach programu Atuty sztuki Adam Kamiński i Centrum Inicjatyw Artystycznych we Wrocławiu (ul.Tęczowa 79/81) zapraszają w sobotę 25 marca o godz. 20.00 na wykład performatywny o ciele Ewy Wolf z udziałem Pawła Koniora. Katalizatorem do zaistnienia wykładu performatywnego stał się zbiór fotografii, które Ewa Wolf na przestrzeni kilku ostatnich lat tworzyła, szukając odpowiedzi na pytanie o to, w jaki sposób ciało istnieje w przestrzeni. Jak rezonuje z nią? Czy jeśli potraktować je jako formę, która przynależy do natury, jest częścią flory, czy krajobrazu w równym stopniu jak kamień czy drzewo? Nadal będzie odbierane jako seksualne? W jaki sposób, jeśli w ogóle, przejawia się w nim duchowość? W trakcie wykładu prócz monologu, stanowiącego dyskurs o ciele i jego naturze: o wstydzie, świętości, złudnej granicy między sacrum i profanum, dochodzi do dialogu niewerbalnego między Ewą Wolf a tancerzem Pawłem Koniorem. Wykład kończy się interakcją z widownią: stworzeniem sieci – capillary connection.

 

Paweł Konior jest performerem, tancerzem i nauczycielem. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie w 2008 roku. Zgłębiał wiedzę o tańcu w Salzburg Experimental Academy of Dance. Współpracował m.in. z Ritą Vilhena, Pedro Goucha, Einat Tuchman, More Shani czy TRASH Copmany. Paweł jest także nauczycielem kontakt improwizacji. Bazuje w niej na ruchu organicznym, przeplatając go z pracą nad ciałem i świadomością ciała. Kontakt improwizacji uczył się m.in. z Iwoną Olszowską, Rayem Chung, Andrew Harwood, Nancy Stark Smith czy Talem Avni. Jego wszechstronne zainteresowania oraz sportowe i teatralne zaplecze, były wykorzystywane w różnych spektaklach tanecznych i teatralnych. Paweł łącząc teatr jak i taniec potrafi pokazać ekspresję i emocje w ruchu, sprawiając że postać, którą się gra staje się realna, a każdy najmniejszy ruch ma znaczenie. Zanim zaczął tańczyć, trenował tenis, gimnastykę i bieganie, co w dużym stopniu wpłynęło na jego sposób  myślenia o ruchu. Jego zajęcia oparte są na kilku zasadach: organiczny sposób ruszania się, przepływ, wyczucie, subtelność, zaskakiwanie siebie, partnerów jak i widza, oraz łamanie wszystkich zasad. Improwizacja przenika się z techniką, świadomością ciała i zabawą. Dużą inspiracją są dla niego tai-chi, sztuki walki oraz kontakt improwizacja, której uczył się od różnych osób, miedzy innymi: Iwona Olszowska, Ray Chung, Andrew Harwood, Nancy Stark Smith, Tal Avni, Joerg Hassman, Daniel Werner.

 

Ewa Wolf – góralka, matka nomadka, kulturoznawczyni, fotografka, performerka i tancerka, masażystka oraz chirurg fantomowy. Prowadzi regularne zajęcia ze świadomości ciała. Inspiracji do pracy obecnie szuka w: Kursie Cudów, technikach uwalniania, terapii krzyżowo-czaszkowej, metodzie Feldenkraisa, improwizacji kontaktowej, tańcu spontanicznym, The Work, metodzie Lowena, EFT, fizyce kwantowej, dwupunkcie, mocnym trzymaniu, ustawieniach rodzin, oraz pracy z wewnętrznym dzieckiem. Wszystkich interesujących ją dziedzin używa do kalejdoskopowego wyrażania siebie, do czego zachęca innych.

 

Wstęp wolny!

 

***

 

Realizacja programu Atuty sztuki polega na prezentacji spektakli tanecznych, performansów i improwizacji, prowadzeniu wykładów i  spotkań autorskich wokół książek o sztuce ruchu, oraz organizacji warsztatów i zajęć artystyczno-edukacyjnych w zakresie upowszechniania sztuki tańca.

 

Program Atuty sztuki przygotowany w ramach Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na 2017.

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close