Wersja do druku

Udostępnij

W środę, 20 lipca 2016 roku, o godzinie 20.55 w BARBARZE (ul. Świdnicka 8c) we Wrocławiu odbędzie się pokaz performansu Ramony Nagabczyńskiej Dingew ramach In Between Festivals. Jako tancerze udział biorą: Magda Jędra, Korina Kordova, Ramona Nagabczyńska, Paweł Sakowicz i Anita Wach. Dinge Ramony Nagabczyńskiej jest wielogodzinnym performansem w procesie – studium mechanizmów i dramaturgii praw fizyki, które interesują artystkę jako potencjalne źródło materii estetycznej i choreograficznej. Nagabczyńska podejmuje próbę zdefiniowania ontologii przedmiotu i cielesności w konfrontacji z siłami przypadku i intencjonalnego działania performera, a punktem wyjścia do jej rozważań jest kanoniczna praca szwajcarskich artystów Fischli & Weiss Bieg rzeczy. Spektakl jest propozycją przemyślenia procesu materializacji gestu tancerza i doświadczenia własnego „ja” w splocie działań świadomych, intencjonalnych, jak również tych przypadkowych, podyktowanych prawami fizyki i materialnymi ograniczeniami ciała. Artystka dąży do zbudowania ciągu zdarzeń scenicznych, które wymagają od tancerzy nieustannej negocjacji swojego bytu, zacierając granicę między tym co podmiotowe i przedmiotowe w pracy performera.

 

Wydarzenie będzie transmitowane na żywo w Warszawie w ramach projektu Living Room (ul. Dobra 14/16). Living Room jest eksperymentalną przestrzenią, prowadzoną i zamieszkiwaną przez szwajcarskich artystów – Lou Masduraud i Antoine’a Belliniego, których działania można śledzić wirtualnie na stronie: http://living-room.space/

 

Living Room stanowi próbę zatarcia granic między przestrzenią galeryjną, miejscem pracy, mieszkaniem a przestrzenią publiczną. Pomieszczenie przy ul. Dobrej 14/16 na cały lipiec staje się miejscem codziennego życia, spotkań, dyskusji, interwencji czy innych form działalności polskich i zagranicznych artystów sztuk wizualnych, choreografów, muzyków, kuratorów, filmowców czy poetów. Projekt odnosi się do idei sztuki jako praktyki, która stoi w opozycji do wystawy jako medium prezentacji i odbioru. W Living Room funkcja widza zostaje w zasadzie zawieszona na rzecz uczestnictwa. Głównym celem jest doświadczenie półprywatnej i otwartej sytuacji, a także badanie potencjału tkwiącego w praktykach artystycznych tworzonych bez intencji publicznej prezentacji. W odwołaniu do twórczości muzycznej Masduraud i Belliniego oraz ich zainteresowania czasem prób, można postrzegać to kolektywne doświadczenie w kategoriach życia potocznego. Jeżeli będziemy gotowi zaakceptować performans poza reprezentacją, wtedy w Living Room będziemy mogli dostrzec prywatny performans rozciągnięty na cały miesiąc.

Uczestnicy: Lou Masduraud, Antoine Bellini, Agnieszka Sosnowska & Marion Aeschlimann, Alex Baczyński-Jenkins, Sacha Beraud, Enrico Boccioletti, Costenza Candeloro, Asiadé Cirlini, Norbert Delman, Marianna Dobkowska, Camille Dumond, Loup Gangloff, Marion Goix, Edyta Jarząb,Tomasz Kowalski, Lutto Lento, Ramona Nagabczyńska, Jeremy Piningre, Romain Rampillon, Paweł Sakowicz, Alice Van Biesbroeck.

 

Choreografia: Ramona Nagabczyńska
Wykonanie: Magda Jędra, Korina Kordova, Ramona Nagabczyńska, Paweł Sakowicz i Anita Wach
Muzyka: Lubomir Grzelak
Światła: Ewa Garniec

 

Wstęp wolny!

 

***

 

In Between Festivals to nie kolejny festiwal, tylko całoroczny cykl koncertów i spektakli tańca współczesnego. Wśród zaproszonych zespołów znajdują się gwiazdy aternatywnej berlińskiej sceny, które często gościć będą we Wrocławiu po raz pierwszy. Swoje produkcje taneczne w pierwszej połowie roku zaprezentują Hermann Heisig, Rafał Dziemidok i Ewa Garniec, Maria F. Scaroni, Vania Rovisco oraz Jule Flierl. Produkcjom tanecznym towarzyszyć będą rozmowy prowadzone przez Anię Nowak, Agatę Siniarską i Karolinę Wycisk.

 

In Between Festivals jest częścią współpracy „Wrocław-Berlin”, którą zainicjowała Fundacja Zukunft Berlin i Wrocław 2016 – Europejska Stolica Kultury. Partnerzy projektu to Kulturstiftung des Bundes, Hewlett Packard, Kulturprojekte Berlin, Luneta, Mediapool i Mica Moca. Finansowany jest przez Komisję Europejską oraz Stiftung Deutsche Klassenlotterie w Berlinie.

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close