Wersja do druku

Udostępnij

W sobotę 9 maja o godz. 19.00 Centrum Inicjatyw Artystycznych (ul. Tęczowa 79/81) zaprasza na pokaz spektaklu rezydentów programu Skrypty z codzienności – Justina F. Kennedy’ego i Anny Nowickiej flitter, flutter, glitter, glutter or the any combination of the four (lub jakakolwiek kombinacja czterech powyższych). Pokaz spektaklu odbędzie się w ramach projektu Laboratorium Ruchu – III edycji wspieranej przez ESK 2016 i Instytut Muzyki i Tańca.

 

Spektakl porusza tematykę komunikacji poprzez stworzenie warunków do swobodnego dialogu pomiędzy performerami, publicznością i przestrzenią/scenografią. Wyobraźnia, ruch i wrażenia zmysłowe stają się zarówno środkiem, jak i pretekstem do komunikacji. W świecie, w którym coraz częściej funkcjonujemy w przestrzeni wirtualnej, a mniej czasu spędzamy na interakcjach twarzą w twarz, spektakl stawia pytanie o rolę teatru jako miejsca spotkania. 

 

Sylwetki rezydentów:

 

 

Justin F. Kennedy – berliński  tancerz, choreograf i nauczyciel, pochodzi z Wysp Dziewiczych Stanów Zjednoczonych. mieszkający i pracujący w Berlinie.  W 2006 roku zdobył tytuł licencjata w dziedzinie tańca i Studiów Etnicznych na Wesleyan University w Connecticut, w 2013 roku, magistra choreografii w  HZT Berlinie. Zdobywał dodatkową wiedzę z tańca w Alvin Ailey School w Nowym Jorku. Pracował z choreografami m.in: z Tino Sehgal, Tomi Paasonen, Jeremy Wade, Faustin Linyekula, Ivo Dimchev, Matanicola, Anna Nowicka, Ayman Harper, Jessy Tuddenham, Liz Kinoshita, Adam Linder, Dani Brown.

Występował gościnnie w Operze Berlińskiej. Jest członkiem grupy Boyz in the Woods.

 

 

 

Anna Nowicka jest absolwentką eksperymentalnej szkoły tańca SEAD w Salzburgu, Ernst-Busch/HZT w Berlinie oraz wydziału psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Jej artystyczne poszukiwania skupiają się na relacji pomiędzy śniącym ciałem a ciałem tańczącym, a zwłaszcza na zagadnieniach choreografii wyobrażonego. W ramach swojej praktyki zgłębia wielorakie perspektywy patrzenia oraz możliwości wykorzystania różnych punktów widzenia jako narzędzi do odkrywania i ujawniania wszelkich możliwych, z pozoru oku niedostępnych, obrazów. Choreografowanie postrzega jako nieustanne badanie związku i napięcia między procesem twórczym a jego rezultatem (rozumianym także jako poszukiwań produkt uboczny). Droga twórcza Ani rozpoczęła się od spotkania z Anną Godowską oraz wieloletniej współpracy ze słoweńską choreografką Malą Kline. Jej indywidualna praktyka choreograficzna od 2010 roku (udziału w Solo Projekcie)  związana jest z Art Stations Foundation w Poznaniu. Anna jest laureatką wielu nagród i stypendiów, jej spektakl fire is raging in your hair wygrał festiwal 100 GRAD w HAU w Berlinie (2012), a solo: truth is just a plain picture. said bob. znalazło się w programie Polskiej Platformy Tańca 2012. Obecnie Anna studiuje na pierwszym roku studiów doktoranckich na wydziale aktorskim PWSTTiF w Łodzi, oraz w The School of Images  pod kierunkiem dr Catherine Shainberg i dzieli swoje życie między Berlin a Polskę. 

 

 

W ramach Laboratorium Ruchu ESK 2015 artyści poprowadzą również warsztaty z cyklu Skrypty z codzienności (dla dorosłych w dniach 2-4 maja, dla młodzieży 7 maja). Więcej informacji

 

***

 

Wystawa fotografii tańca Marty Ankiersztejn Frozen odbywa się w dniach 30 kwietnia (wernisaż) – 1 czerwca 2015 roku (Galeria Jadalnia).

 

Projekt Laboratorium Ruchu – III edycja współfinansowany przez ESK 2016  i Instytut Muzyki i Tańca.

 

Logo ESK Wrocław (miniaturka)Logo IMIT (miniaturka)

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close