Wersja do druku

Udostępnij

In Between Festivals to całoroczny cykl wydarzeń poświęconych berlińskiej scenie jazzowej i tańca współczesnego. W ramach odsłony listopadowej Agata Siniarska pokaże performans […,]. Prezentacja odbędzie się w środę 23 listopada o godz. 20.30 w BARBARA: infopunkt / kawiarnia / kultura we Wrocławiu  (ul. Świdnicka 8c). Dzień wcześniej w tym samym miejscu artystka poprowadzi warsztaty performatywne.

Więcej informacji

 

O spektaklu:

PROJEKT: ten projekt to walka na śmierć i życie, której to nie towarzyszy obietnica ocalenia od potępienia i gdzie granica między science-fiction a społeczną rzeczywistością jest czysto optyczną iluzją.

 

INSTRUKCJA OBSŁUGI:

Choreografia: MODEL 3CI. Cyborgiczna forma działania, pierwszy prototyp ery afektywno-autopojetycznej przewidzianej na rok 2045. Pogmatwana kombinacja wielokrotnych, złożonych i potencjalnie sprzecznych splotów doświadczeń, zmian genetycznych, nanotechnologii i sztucznej inteligencji. Forma nieskończona, interrelacyjna, wielopłciowa i transgatunkowa.

 

Niektóre czynniki wspierające i ich funkcje:
wytwarzanie: agata siniarska/ diego agulló/ książka/ światło/ dźwięk/ przestrzeń/ siegmar zacharias/ komputer/ mateusz szymanówka/ ania nowak/ thomas schaupp/ inne
obsługiwanie: agata siniarska/ diego agulló/ publiczność/ inne
transmisja: książka/ ciało/ światło/ dźwięk/ przestrzeń/ kostium/ inne

 

INSTRUKCJA dla czytelniczej publiczności:
Ten cyborg, obsługiwany poprzez urządzenia choreograficzne jest związkiem książki i performansu, dla których ogniwem jest ciało. Przed zainstalowaniem ram ten struktury, oczywistym warunkiem jest zainstalowanie obydwu składników.

 

Czas trwania: 50 minut

Data premiery: 5 czerwca 2015

Miejsce premiery: Komuna//Warszawa

 

Agata Siniarska – cyborgiczna forma o zmiennym stopniu produkcji, wielu talentach i przeszłości kryminalnej, świadomie działająca rozdział po rozdziale w przestrzeniach choreograficznych sekwencji. Jako komponent złożonych procesów Agatę pociągają sprzeczne stanowiska oraz utopie, co jest jej inspiracją w zaangażowaniu politycznym, społecznym oraz emocjonalnym. Każde z jej poczynań, podsycane przez energię świetlnego spektrum, tworzone jest z pasją i wielką fascynacją. Wielokrotnie nie samotnie, ale w kompanii wielu wspaniałych awanturników.

www.cargocollective.com/agatasiniarska

 

Diego Agulló – urodzony w Madrycie. Po ukończeniu filozofii osiedlił się w Berlinie, gdzie od 2005 roku pracuje jako wolny strzelec w sztukach wizualnych, choreografii i pedagogice. Niedawno opublikował ręcznie wykonaną książkę Dangerous dances.

 

 

 

 

 Logo Komuna Warszawa (miniaturka)

 

 

***

 

In Between Festivals to nie kolejny festiwal, tylko całoroczny cykl koncertów i spektakli tańca współczesnego. Wśród zaproszonych zespołów znajdują się gwiazdy alternatywnej berlińskiej sceny, które często gościć będą we Wrocławiu po raz pierwszy. Swoje produkcje taneczne w pierwszej połowie roku zaprezentują Hermann Heisig, Rafał Dziemidok i Ewa Garniec, Maria F. Scaroni, Vania Rovisco oraz Jule Flierl. Produkcjom tanecznym towarzyszyć będą rozmowy prowadzone przez Anię Nowak, Agatę Siniarską i Karolinę Wycisk.

 

In Between Festivals jest częścią współpracy „Wrocław-Berlin”, którą zainicjowała Fundacja Zukunft Berlin i Wrocław 2016 – Europejska Stolica Kultury. Partnerzy projektu to Kulturstiftung des Bundes, Hewlett Packard, Kulturprojekte Berlin, Luneta, Mediapool i Mica Moca. Finansowany jest przez Komisję Europejską oraz Stiftung Deutsche Klassenlotterie w Berlinie.

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close