Wersja do druku

Udostępnij

6 listopada 2011 Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza na inaugurację pokazów w ramach Sceny Małych Form. Pierwszy pokaz w ramach SMF odbędzie się w Centrum Inicjatyw Artystycznych (ul. Sienkiewicz 8a, Wrocław). Zobaczyć będzie można przedpremierowy pokaz Poławiaczy wiatru w reż. Zbigniewa Szymczyka oraz gościnny występ Projektu DanaDana ze spektaklem Al Dente. Początek wieczoru o godz. 19.00.

Bilety w cenie 10 zł będzie można kupić godzinę przed spektaklami w CIA.

Rezerwacje:

gnieszka.charkot@gmail.com

O spektaklach

Poławiacze papieru

(na motywach Zamku Franza Kafki)

Tajemniczy K. to typowy everyman, bohater zniewolony i zagubiony, który staje przed upersonifikowaną alegorią władzy i systemu urzędniczego sterującymi jego działaniami. Przechodzący przez tryby machiny urzędniczej K., z każdym dniem pogrąża się w coraz bardziej absurdalnej rzeczywistości, a walka z system zdaje się nie mieć końca. Przedstawienie zrealizowano w konwencji teatru absurdu, gdzie autonomiczna wizja świata nabiera charakteru parabolicznego. Odrzucone zostały związki przyczynowo-skutkowe, a włączono do fabuły elementy nadrealizmu. Jedną z głównych inspiracji była specyfika języka urzędniczego, jako niedoskonałego środka komunikacji podatnego na socjotechniczne nadużycia.

W przedstawieniu wykorzystano muzykę Wojciecha Kilara z filmów: Salto i Perła w koronie, tradycyjną muzykę klezmerską i utwór Time Lapse Michaela Nymana)

scenariusz, reżyseria i oprac. muzyczne: Zbigniew Szymczyk

(scenografia i kostiumy: Marek Trybur

obsada: Artur Borkowski, Mateusz Kowalski, Radomir Piorun, Mariusz Sikorski, Zbigniew Szymczyk, Robert Wieczorek.

Al Dente

(gościnnie Projekt DanaDana)

Nie dwie osoby, ale dwa ciała bez wykształconej świadomości to główni bohaterowie Al Dente. Dystans między ciałami jest pozornie odległością na wyciągnięcie ręki, ale wewnętrzna pustka i rozbicie uniemożliwiają znalezienie jednego wspólnego i stabilnego punktu oparcia. Próby dotarcia do siebie, potrzymania przy wspólnej egzystencji, stają się rozpaczliwą walką nazwania i nadania sensu wspólnemu byciu.Al Dente to etiuda ruchowa wykorzystująca i łącząca technikę tańca współczesnego, środki wyrazu pantomimy i szeroko pojętego teatru ruchu. Ciało aktora tworzy zdarzenie teatralne nie samodzielnie, ale w połączeniu ze światłem i muzyką. Nielinearna kompozycja, zintensyfikowanie przeżyć poprzez zabawę z budującymi się znaczeniami, pauzy, liczne zatrzymania i zawieszenia ciał tworzą metaforyczny, silnie poetycki obraz sceniczny.

choreografia, reżyseria i oprac. Muzyczne: Piotr Soroka

(w przedstawieniu wykorzystano muzykę Biosphere)

reżyseria światła: Piotr Soroka

wykonują: Agnieszka Dziewa, Piotr Soroka

O Scenie Małych Form

Scena Małych Form Wrocławskiego Teatru Pantomimy ma być nową, dynamiczną przestrzenią prezentacji, konfrontacji i wymiany doświadczeń artystów pantomimy i teatru ruchu. W repertuarze Sceny znajdą się zarówno klasyczne etiudy pantomimiczne oraz przedstawienia wykorzystujące w swojej choreografii bogaty i różnorodny dorobek teatru ruchu. Nową przestrzeń otwieramy zarówno dla aktorów Wrocławskiego Teatru Pantomimy, jak i dla adeptów sztuki mimu, tancerzy i wszystkich zainteresowanych estetyką polskiej pantomimy.

Zasady:

Chętni do zaprezentowania spektakli w ramach inicjatywy Scena Małych Form Wrocławskiego Teatru Pantomimy proszeni są o pisanie na adres: agnieszka.charkot@gmail.com

Wszystkie szczegóły omawiane będą bezpośrednio.

Podstawowe wymagania:

Do udziału zaproszone są projekty nie dłuższe niż 40 min, z obsadą nie większą niż 5 osób oraz z ewentualną możliwością grania w przestrzeni pozateatralnej.

————————————————————–

WROCŁAWSKI TEATR PANTOMIMY IM. HENRYKA TOMASZEWSKIEGO

ALEJA DĘBOWA 16, 53-121 WROCŁAW

szczegółowe informacje i rezerwacje: agnieszka.charkot@gmail.com tel. 71/337 21 03

www.pantomima.wroc.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close