Wersja do druku

Udostępnij

Już jutra rusza III Wrocławski Festiwalu Ruchu CYRKULACJE „Żywe kultury ruchu” (edycja wiosenna). Celem festiwalu jest wsparcie kompleksowego rozwoju sztuki tańca i edukacji ruchowo-tanecznej w Polsce, a tym samym popularyzacja tańca współczesnego i technik jemu pokrewnych. Wiosenna edycja CYRKULACJI stanowi odpowiedź na potrzebę kształcenia przyszłych i obecnych edukatorów, animatorów, instruktorów w dziedzinie ruchu i tańca. Odpowiada także potrzebie sukcesywnego zwiększania dostępu dla ogółu społeczeństwa do odbioru i tworzenia sztuki tańca oraz przełamywania stereotypów na temat możliwości twórczych grup wykluczonych. Ponadto założeniem jest integracja i wzajemna inspiracja różnych środowisk: tancerzy profesjonalnych i amatorów, osób w różnym wieku i o różnym doświadczeniu w pracy z ciałem.

Festiwal CYRKULACJE „Żywe Kultury Ruchu” to 4 intensywne dni warsztatów, spotkań, dyskusji, wymiany i poszukiwań ruchowo-tanecznych. W ramach festiwalu odbędą się ścieżki twórcze, otwarte lekcje i liczne imprezy towarzyszące. Po raz pierwszy pojawi się: warsztat szkoleniowy „Kreatywny taniec w psychoedukacyjnej pracy z dziećmi i młodzieżą” inicjujący cykl edukacyjny, indywidualne konsultacje z prowadzącymi oraz Otwarta Scena Tańca. Trzy ścieżki twórcze poprowadzą: Zuna Vesan Kozankova (Nowy Taniec. Anatomia w Ruchu), Iwona Olszowska (Kompozycja. Szukanie ruchu), Przemysław Błaszczak (Oddech-centrum- ruch), a otwarte lekcje oprócz wymienionych pedagogów ścieżek twórczych także Beata Marecka-Zehetbauer (Eksperyment: Taniec – Ruch) i Inga Schorowska (Technika Alexandra).

Szczegółowe informacje dostępne są w zakładkach Kalendarium/Wydarzenia na stronie festiwalu:

http://cyrkulacje-kulturyruchu.org.pl/

Portal TaniecPOLSKA:

http://www.taniecpolska.pl/wydarzenia/show/962

http://www.taniecpolska.pl/wydarzenia/show/951

http://www.taniecpolska.pl/wydarzenia/show/958

http://www.taniecpolska.pl/wydarzenia/show/1074

http://www.taniecpolska.pl/wydarzenia/show/1076

http://www.taniecpolska.pl/wydarzenia/show/1077

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close