Wersja do druku

Udostępnij

W niedzielę 14 grudnia o godz. 18.00 Centrum Inicjatyw Artystycznych we Wrocławiu (ul. Tęczowa 79 /81) zaprasza na  pokaz projektu projektu Cichy dom. Celem projektu jest stworzenie tymczasowej, platformy dla artystów różnych kierunków uczelni artystycznych i niezależnych artystów performerów, dla których ciało jest często impulsem i narzędziem w ich pracy artystycznej. Głównym zagadnieniem projektu jest sytuacja wykluczenia lub doświadczenie traumy w szeroko rozumianym tego słowa znaczeniu. W przypadku artystów performerów praca z trudnymi społecznie tematami pozwoliła im ukierunkować swoją wrażliwość na drugiego człowieka i dać poczucie większego sensu w pracy twórczej. Praca odbywała się metodą subbody, gdzie proces jest jej integralnym elementem. Twórczynią jest Katarzyna Żejmo wraz z performerami: Agnieszka Gotowała, Aleksandra Konarska, Barbara Krupa, Jorge Luis Penalver, Zofia Sożańska, Izabella Waszak, Donna Savek (wideo).

 

Subbody znaczy podświadome ciało, zaczyna się wtedy, kiedy artysta  szuka relacji miedzy ciałem i umysłem. Metoda Subbody Butoh jest rozwijana przez Rhizome Lee, japońskiego tancerza, który przez ostatnie 15 lat zgłębiał życie i twórczość Tatsumi Hijikaty, twórcy ankoku butoh. Subbody Butoh uczy ruchu wynikającego z indywidualnej potrzeby praktykującego. Tu ruch nie wychodzi z myśli czy nawykowego działania, a jest pierwotną siłą indywidualnej kreacji.

 

Katarzyna Żejmo – artystka multimedialna, praktyczka tańca butoh, performerka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (Wydział Grafiki, dyplom w Pracowni Multimedialnej Kreacji Artystycznej prof. Stanisława Wieczorka); stypendystka w klasie performance, reżyseria, Mobile Academy, Warszawa; absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (Wydział Tkaniny i Ubioru, dyplom licencjata w dziedzinie Projektowanie Odzieży); uczestniczka Akademii Praktyk Teatralnych w Gardzienicach. Ukończyła kurs instruktorski jogi w zakresie asan, pranajamy, filozofii i mudry pod przewodnictwem B.N.S Iyengara (Mysore w Indiach). Była studentką w Himalaya Butoh School prowadzonej przez japońskiego tancerza butoh Lee Rizome w Dharamsala w Indiach, którego do dziś regularnie odwiedza i zaprasza do Polski. Była uczestniczką warsztatów edukacyjnych Teatru Forum metodą dramy; warsztatów pantomimy u Stefana Niedziałowskiego i jego gości, a także warsztatów tańca butoh u Atsushi Takenouchiego, Daisuke Yoshimoto oraz Ken Mai i Lee Rhizome. Prowadziła zajęcia dla artystów w Blue Pearl Gallery, Chiang Mai w Tajlandii oraz dla tybetańskich uchodźców w Dharamsali, Indiach.

 

WSTĘP WOLNY.

 

 

 

Projekt realizowany jest w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

MKiDN Stypendium (miniaturka)

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close