Wersja do druku

Udostępnij

W sobotę 16 maja od godz. 17.00 do 4.00 rano Fundacja Jadalnia Sztuki i Stowarzyszenie „Jest Człowiek” zapraszają na Noc Muzeów 2015. We wrocławskiej Galerii Jadalnia (ul. Św Mikołaja 8 -11) zaplanowano z tej okazji blok wydarzeń związanych z tańcem.  W programie wydarzenia: oprowadzanie kuratorskie po wystawie fotografii tańca Marty Ankiersztejn Frozen, Pokaz interaktywnego performansu Joanny Czajkowskiej z Sopockiego Teatru Tańca  Crash!, wykład Wojciecha Mackiewicza O wolności do nagości, oraz pokazy performansów oraz projekcje filmów Mai Deren o tańcu.

 

Program realizowany w ramach cyklicznego projektu ,,Laboratorium Ruchu ESK 2016”.
Kuratorami projektu są Liliana Chromińska, Adam Kamiński.

 

Szczegółowe informacje:

 

FROZEN – Marta Ankiersztejn – fotografia
Frozen to cykl 12 fotografii przedstawiających taniec w czystej postaci. Autorka na co dzień dokumentuje najważniejsze wydarzenia ze świata sztuki i kultury. Prezentowane fotografie wykonane zostały w latach 2012-2014 podczas takich festiwali jak: Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego Ciało/Umysł w Warszawie, Festiwal Tańca Współczesnego KRoki w Krakowie, Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca w Lublinie i Mandala Performance Festival we Wrocławiu. 

godz:18.00

Pokaz tańca flamenco  w wykonaniu  uczennic  Katarzyny Radułowicz   

 

 

CENTRO DEL ARTE FLAMENCO

 http://www.centrumflamenco.pl

Zapowiedź aukcji obrazów Moniki Zagały – artystka przekazała prace na aukcję na rzecz Stowarzyszenia „JEST CZŁOWIEK”. Aukcja odbędzie się 21 czerwca .2015 w Centrum Inicjatyw Artystycznych we Wrocławiu jako wydarzenie towarzyszące tanecznym przedstawieniom solowym Natalii Pieczuro  i Heleny Ganjalyan.

 

Monika Zagała – pseudonim artystyczny Zeuska.  Absolwentka informatyki i Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu – praca dyplomowa z malarstwa – promotor prof. Krzysztof Skarbek i multimediów promotor prof. Przemysław Pintal. Jej twórczość opiera się głównie na poszukiwaniu języka ludzkich dusz. To mozaika emocji, marzeń, snów, baśni, poezji, muzyki, intuicji tworzenia z głębi serca. Forma stanowi dla niej symbol. Kolor i faktura są odzwierciedleniem ludzkich emocji i ich siły, ekspresja zaś jest ich wyrazem.

godz:19.00

Performans ,CRASH!
Koncept i wykonanie: Joanna Czajkowska, Artur Aponowicz
Muzyka: Michał Jeziorski (SPIKA)

 

Motto:
„Nie pragnąłem przecież nic więcej, niż żyć tym, co samo chciało ze mnie się wydobyć. Czemuż było to tak bardzo trudne?”
Hermann Hesse „Demian” 

Crash! to interaktywny performans choreografki Sopockiego Teatru Tańca. Balansując na przecięciu zabawy i powagi, gry z widzem i dystansu, artyści wciągać będą publiczność w teatralną opowieść. 

 

Godz:20.00
Wykład Wojciecha Mackiewicza O wolności do nagości


WOJCIECH MACKIEWICZ
– absolwent pedagogiki specjalnej na wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego i filozofii na Uniwersytecie Wrocławskim. Aktualnie doktorant III roku w Doktoranckim Studium Nauk o Polityce, Filozofii i Socjologii UWr. Swoje zainteresowania badawcze koncentruje wokół filozoficznie rozumianej cielesności człowieka, jej relacji do niepełnosprawności fizycznej i umysłowej, filozoficznych interpretacji postępującej technologizacji i wirtualizacji sfery podmiotowości człowieka. Organizator konferencji naukowych. Aktualnie prowadzi zajęcia na Wydziale Nauk Społecznych UWr. pt. Cielesność w przestrzeni społecznej.

 

Godz.21.00

Projekcja  eksperymentalnych filmów o tańcu  Mai Deren The Very Eye Of Night,  A Study In Choreography For Camera


wprowadzenie: dr Jan Lorenz

 

Maya Deren (1917 – 1961) zdobyła sławę jako prekursorka amerykańskiej awangardy filmowej. Jej praca artystyczna ogniskowała się również na tańcu i choreografii, zaś poszukiwania duchowe przywiodły ją do badań wierzeń i rytuałów haitańskiego   Voodoo,  inspirowanych antropologią i psychologią kulturową 

 

dr Jan Lorenz jest antropologiem społecznym i wizualnym związanym z Uniwersytetem Manchesterskim,

 
Projekt współfinansowany przez Wydział  Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia, Instytut Muzyki i Tańca, ESK Wrocław 2016 i Fundację Jadalnia Sztuki.

 

Logo ESK Wrocław (miniaturka) Logo IMIT (miniaturka)Logo Wrocław (miniaturka)Logo Galeria Jadalnia (miniaturka)

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close