Wersja do druku

Udostępnij

Już 11 kwietnia rusza VIII edycja festiwalu taneczno-performatywnego Mandala Performance Festival. Główną ideą festiwalu jest prezentacja sztuki tańca współczesnego i performance, obejmujących różnorodność prezentacji artystów i wielokulturowość twórczości..Do udziału zaproszeni zostali artyści z Polski, ze Szwajcarii, z Włoch i Meksyku: meksykański artysta Desiderio Däxuniznajduje punkt wyjścia swojego pokazu w rytuale, Francesca Pennini ze swoją grupą zgłębia formuły istatus przedstawień, dyskutując nad mechanizmami i zasadami, które nimi rządzą, a międzynarodowykolektyw Pink Mama Theatre z Brna analizuje problem tożsamości i alienacji, łączą w swoich działaniach taniec z muzyką, słowem i improwizacją. Sopocki Teatr Tańcazaprezentuje we Wrocławiu spektakl inspirowany twórczością Salvadora Dali (przedstawienie o uniwersalnym przesłaniu, z ciekawą, abstrakcyjną scenografią), natomiast Sylwia Hanff w swoim solo Arya eksploruje butō jako taniec medytacyjny. Anna Piotrowska w Close to gate No. 5 (or landscape clitoris) łączy ruch, taniec ze sztukami wizualnymi, eksperymentuje z przestrzenią.Performance Have a Nice Hell kolektywu Good Girl Killer pozbawiony jestteatralnych atrybutów i zbędnej estetyzacji. Całość towariacja na temat strachu, we fragmentach tak emocjonalna, że aż absurdalna. Na festiwalu wystąpi również Wydział Teatru Tańca w Bytomiu/PWST w Krakowie z interesująca reinterpretacją Jeziora łabędziego w choreografii Idana Cohena.

Taniec i performance uważane są za dziedziny sztuki, które przekraczają granice gatunków i stanowią swoiste terytoria badawcze dlawspółczesności.Podobne cele patronują wrocławskiemu festiwalowi. Mandala potrwa do 16 kwietnia. Miejsca festiwalowych Wydarzeń to Centrum Sztuki IMPART, Centrum Inicjatyw Artystycznych i Klub muzyczny Puzzle.

Szczegółowe informacje o festiwalu:

http://mandalaperformance.blogspot.com/

http://impart.art.pl/

http://www.cia.wroclaw.pl/mandala_performance_festiwal_.html

oraz w zakładkach Kalendarium/Wydarzenia.

Rezerwacja biletów:

cia@cia.wroclaw.pl

rezerwacje@impart.art.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close