Wersja do druku

Udostępnij

W każdy marcowy czwartek – poczynając od 8 marca – o godz. 18.00 Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu zaprasza na projekcje filmów poświęconych twórczości wybitnej niemieckiej choreografki, Sashy Waltz. Większość spektakli Sashy Waltz ma swoje wersje filmowe, na taśmę przekłada je duet Brigitte Kramer i Jörg Jeshel, którzy gościć będą w kwietniu w Instytucie Grotowskiego. Są oni także twórcami filmów, które zaprezentowane zostaną w kwietniu w Kinie Teatralnym. Wstęp wolny.

Filmy w językach angielskim i niemieckim z polskimi napisami.

Na inaugurację cyklu zostanie pokazane przedstawienie Körper, w którym choreografka bada anatomię i fizyczny wygląd człowieka, rozprawia się z funkcją i wszelkim możliwym wykorzystaniem ludzkiego ciała, stawia pytania o to, jaką rolę odgrywa ono w naszej kulturze, jaką ma cenę, jak i jakimi metodami można je zmienić, wykorzystać, unicestwić. Zastanawia się, czy ciało jest tylko lepszym lub gorszym „opakowaniem”, czy też raczej instrumentem do przekazywania naszych uczuć i emocji.

Harmonogram projekcji


8 marca{czwartek}18:00
Körper (Ciała)/ Niemcy 2000 / 90’ / reżyseria Jörg Jeshel i Brigitte Kramer / choreografia Sasha Waltz / kompozytor Hans Peter Kuhn / producent Sasha Waltz & Guests we współpracy z Schaubühne am Lehninger Platz Berlin i Théâtre de Ville, Paris

15 marca{czwartek}18:00

S/ Niemcy 2000 / 90’ / reżyseria Jörg Jeshel i Brigitte Kramer / choreografia: Sasha Waltz / producent: Sasha Waltz & Guests we współpracy z Schaubühne am Lehninger Platz Berlin

22 marca{czwartek}18:00

noBody/ Niemcy 2002 / 90’ / reżyseria Jörg Jeshel i Brigitte Kramer / choreografia Sasha Waltz / kompozytor Hans Peter Kuhn / producent: Schaubühne am Lehninger Platz Berlin w koprodukcji z Festival d’Avignon

29 marca{czwartek}18:00
Sasha Walz – Ogród rozkoszy/ film dokumentalny, reżyseria: Brigitte Kramer i Jörg Jeshel / ARTE/ZDF 2006 / 60’
W filmie znalazły się wywiady z Sashą Waltz oraz członkami jej zespołu, a także wiele fragmentów wspaniałych choreografii utrwalonych na taśmie filmowej podczas prób i przedstawień.

Sala Kinowa Instytutu Grotowskiego, Rynek-Ratusz 27

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close