Wersja do druku

Udostępnij

Dziś mija 94. rocznica urodzin Henryka Tomaszewskiego (20.11.1919-23.09.2001) – wybitnego twórcy i zasłużonego dla historii europejskiego teatru prekursora pantomimyzespołowej. Niezwykłość Jego dokonańartystycznych idzie w parze z wyjątkowościąJego myśli o sztuce i życiu. Słowa samego Tomaszewskiego, w których ruch jawi się jakonajwiększa pochwała życia, najpełniej oddająistotę przedsięwzięć artysty, którego idee wciążsą żywe i również dziś kształtują działaniaWrocławskiego Teatru Pantomimy.

Z okazji rocznicy o godz. 19.00 WTP zaprasza na namultimedialne pokazy archiwalnych materiałów ukazujących pracę, idee oraz fragmentyspektakli założyciela Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Organizatorzy pragną, by urodziny artysty stały sięokazją do propagowania Jego twórczościi podjęcia debaty dotyczącej kondycji teatruruchu w ogóle. Panel dyskusyjny poprowadzi Agnieszka Charkot – sekretarz literacki WTP Spotkanie odbędzie się w siedzibie Wrocławskiego Teatru Pantomimy – al. Dębowa 16.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close