Wersja do druku

Udostępnij

Stowarzyszenie Niezależna Manufaktura Taneczna zaprasza w niedzielę 20 listopada o godz. 17.00 na pokaz finałowy projektu Tęczowa linia czasu, realizowanego we Wrocławiu współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Myśl w ruchu 2016. W programie finałowego performansu znajdą się dawne i współczesne przestrzenie taneczne, wizualne i akustyczne – nadające tożsamość ulicy Tęczowej, przybliżające widzom jej dzieje i będące zapisem procesu poszukiwania pamięci miejsca.

Prezentacja odbędzie się w dwóch miejscach na ulicy Tęczowej. Będą to kolejno: LO nr XVII im. A. Osieckiej (ul. Tęczowa 60) oraz Centrum Inicjatyw Artystycznych (ul. Tęczowa 79/81).

W pokazach biorą udział :
– Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 10
– Gminny Ośrodek Kultury Oleśnica 
– Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii nr 2
– Ośrodek Leczenia Uzależnień dla Młodzieży „Monar”
– Liceum Ogólnokształcące nr XVII

Opieka artystycza:

taniec: Ewa Staroń, Edyta Kamińska, Monika Bagińska, Dominika Manderla, Maciej Kuźmiński, Marcin Misiuro, 
foto, wideo: Monika Małobęcka, Jakub Czerwiński, Arkadiusz Kniga-Leosz
muzyka: Elżbieta Sokołowska, Zuzanna Talik, Piotr Michałowski

Opieką merytoryczna:
Joanna Potkowska, Yola Wesołowska-Michalak, Adam Kamiński

 

Twórcze poszukiwanie  pamięci dotyczącej ulicy Tęczowej, niezwykle ciekawej z historycznego punktu widzenia, obecnie dosyć zapomnianej enklawy w centrum Wrocławia, przy której stoją budynki – świadectwa historii: fabryka Georgi & Bartsch AG, Dworzec Świebodzki, czy XVII Liceum). Angażując młodzież i seniorów we wspólną podróż  (poszukiwania świadectw i tanecznej ich interpretacji), organizatorzy zainicjują proces odkrywania własnych korzeni. Określone miejsca nabiorą swojej tożsamości, uaktywniając ich pamięć i czas teraźniejszy. Uczestnicy spróbują przywołać zapomniane obrazy, emocje i relacje. Ujawnić łączące je ze współczesnością zależności.

 

Strona projektu: http://teczowaliniaczasu.blogspot.com/

 

 

 IMIT (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close