Wersja do druku

Udostępnij

W sobotę 12 grudnia o godz. 18.00  Novy Ruch Teatr zaprasza ToTu we Wrocławiu (ul. Hubska 6) na premierę spektaklu Spirit w opracowaniu Piotra Soroki. Przedstawienie inspirowane jest historią dawnej wytwórni wódek Carla Schirdewana, która znajduje się we Wrocławiu, a swoje korzenie ma w przedwojennym Breslau.

 

O spektaklu:

Dawno, dawno temu, za górami, za lasami było sobie miasto. Pośród bram, ulic i mostów znajdowało się miejsce szczególne, miejsce, w którym spotykali się wszyscy – kobiety i mężczyźni, bogaci i biedni, zwyczajni ludzie i ludzie-zjawiska. Życie płynęło tam w spokoju i zgodzie, każdy robił to, co do niego należało i wszyscy byli szczęśliwi. Praca i to, co z nią związane było całym ich życiem, a mimo to nie wiedzieli, jaki skarb jest tuż obok. Nie mieli pojęcia, że pod ziemią kryją się korytarze po sufit wypełnione magicznym napojem, który sprawiał, że świat nabierał barw, dlatego szukali go w barze za rogiem. Kim byli, jaka to praca i w końcu, co to za magiczny napój, dowiecie się, oglądając naszą bajkę.

 

Obsada: Agnieszka Charkot, Marta Dunajko, Agnieszka Dziewa, Julia Pawlaczyk, Maria Rudzińska, Natalia Turocha, Żaneta Wańczyk, Maciej Czernek, Jacek Skoczeń

Ruch i reżyseria Piotr Soroka

Kostiumy Adam Królikowski

Projekt realizowany w ramach programu MikroGranty ESK Wrocław 2016.

 

Novy Ruch Teatr to jeden z najmłodszych teatrów na wrocławskiej mapie kulturalnej. Niezależny, nierepertuarowy teatr powstał z potrzeby mówienia o sprawach ważnych i mniej ważnych. Novy jest chęcią zmierzenia się z własną wizją na teatr, jest polem do rozwoju, eksperymentu i miejscem spotkania z widzem – drugim człowiekiem. Od początku głównym środkiem wyrazu był ruch w oparciu o elementy pantomimy i tańca współczesnego. Spektakle teatru są autorską wypowiedzią Piotra Soroki.

 

Ostatnie dwanaście miesięcy były bardzo intensywne dla wszystkich osób związanych z Novym, ponieważ w tym czasie powstały aż trzy projekty teatralne. Pierwszy – 

Macht mir Spaß, który rozpoczął sceniczną działalność, premierę miał w 18 stycznia tego roku. Od tamtego czasu Agnieszka Charkot i Agnieszka Dziewa – odtwórczynie ról „nie do końca perfekcyjnych pań domu” – pokazywały to przedstawienie trzynaście razy, m.in. w Bytomiu, Krakowie, Warszawie, Chorzowie, Wrocławiu. Drugi projekt, Say Hello! był przygotowany i pokazywany na Expo 2015 w Mediolanie, natomiast Węglowa odyseja powstała we współpracy z Ewą Żurakowską i Zespołem Pieśni i Tańca Nowa Ruda, a premierowy pokaz miał miejsce 20 czerwca w ramach projektu Mosty ESK Wrocław 2016.

 

Bilety na spektakl: wg uznania

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close