Wersja do druku

Udostępnij

Już od dziś do niedzieli 11 maja kurator Adam Kamiński zaprasza do Sali Widowiskowej IMPARTu (ul. Mazowiecka 17) oraz do  Centrum Inicjatyw Artystycznych we Wrocławiu na X edycję Mandala Performance Festival. Główną ideą jubileuszowej edycji festiwalu jest prezentacja sztuki tańca współczesnego i sztuki performance. Tematyka wydarzenia koncentruje się wokół relacji międzyludzkich, zdolności do komunikacji z drugim człowiekiem, umiejętności rozwiązywania problemów i konfliktów, potrzebie wolności i autentyczności we współczesnym świecie. Dynamizm sztuki powoduje, że ortodoksyjne trzymanie się pojęć jest coraz mniej możliwe. Repertuar X jubileuszowej edycji festiwalu jest bardzo różnorodny. Trzy polskie spektakle będą miały premierę podczas jubileuszowej odsłony Mandala Performance Festival, natomiast przedstawienia zagranicznych artystów będą po raz pierwszy prezentowane w Polsce.

 

Javier Pablo Camara, Maciej Sado zgłębiają sprawy związane z adaptacją ciała, jego wrażliwości na czynniki zewnętrzne i wewnętrzne. Kolektyw Pink Mama Theatre z Berna analizuje problem tożsamości, alienacji człowieka, łączy w swoich działaniach taniec z muzyką, słowem i improwizacją. Clara Saito i  Nicolas Roses podejmują temat manipulacji i granic intymności, widzowie są zaproszeni do aktywnej wymiany z performerami. Dramatyczne studium przemocy pokazuje w swoim solo tancerka Aurora Lubos. Natomiast Wrocławski Teatr Pantomimy po raz pierwszy w  swojej historii zaprosił do pracy nad spektaklem choreografkę Annę Piotrowską. Przedstawienie Historia brzydoty oparte jest na technikach tańca współczesnego. Mimowie po raz kolejny otwierają się na nowe przestrzenie ruchu. Aktorka Magda Tuka i tancerka Anita Wach na tle fizycznych, sportowych zmagań zastanawiają się nad  kwestią przekraczania własnych granic.

 

 Na otwarcie festiwalu o 16.30 w IMPARCIE odbędzie się apromocja książek  pod redakcją Jadwigi Majewskiej Świadomość ruchu. Teksty o tańcu współczesnym i Antologia polskiej krytyki tańca po 1989 roku. My, Taniec. W dyskusji udział wezmą: Jadwiga Majewska, Magdalena Zamorska i Katarzyna Gardzina-Kubała. Prowadzenie: Julia Hoczyk.

 

Harmonogram

 

Organizatorzy: Biuro Festiwalowe Impart 2016, Centrum Inicjatyw Artystycznych

Dyrektor Generalny Biura Festiwalowego Impart 2016: Krzysztof Maj

Kurator festiwalu: Adam Kamiński
Koordynacja: Ewa Staroń

 

Projekt dofinansowany przez Wydział Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close