Wersja do druku

Udostępnij

Już 13 lutego rusza II edycja projektu edukacyjnego Instytutu Muzyki i Tańca ,,Myśl w ruchu” . Edycja ta stanowi projektu przekazującego wiedzę na temat sztuki tańca oraz nowych możliwości jej kreacji., Zapoznając uczestników warsztatów z pozawerbalnym językiem tańca, przy współpracy tancerzy, choreografów, Myśl w ruchu ma na celu ich otwarcie na inne formy komunikacji.


Uczestnicy zajęć zapoznają się z takimi technikami tańca jak: improwizacja, hip hop, taniec współczesny. Zajęcia w ramach projektu prowadzone są z dziećmi i młodzieżą ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 10, z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii, z MONARU, oraz z dwóch rodzinnych domów dziecka działających we Wrocławiu. II edycja programu są obejmie zajęcia z technik tańca współczesnego, hip hopu i krumpu. Zajęcia odbywać się będą w 4 grupach warsztatowych. Zajęcia poprowadzą: Ewa Staroń, Jakub Gontarski, Kacper Lipiński i Dariusz Mrowiec. W ramach projektu odbędą się także warsztaty krytyczno-dziennikarskie prowadzone przez Annę Morawiecką i Magdalenę Zamorską. Dopełnienie warsztatów będą stanowiły tekstowe, rysunkowe, fotograficzne komentarze do znaczących wydarzeń kulturalno-społecznych związanych z tańcem stworzone przez uczestników zajęć. W programie projektu przewidziane jest również wspólne oglądanie spektakli tanecznych.

Projekt ma także na celu wsparcie pozytywnych zmian w obrębie społeczności lokalnej. przede wszystkim poprzez stymulowanie uczestnictwa w życiu kulturalnym oraz aktywizację zainteresowania sztuką tańca. Na zakończenie programu w czerwcu 2012 odbędzie się pokaz powarsztatowy.

Koordynacja projektu: Adam Kamiński

Początek zajęć – 13 lutego2012 w Centrum Inicjatyw Artystycznych ul. Sienkiewicza 8a Wrocław

Projekt zrealizowany ze środków Instytutu Muzyki i Tańca

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close