Wersja do druku

Udostępnij

Opera Wrocławska organizuje warsztaty choreograficzne Open Door skierowane  do młodych choreografów, którzy chcieliby rozwinąć skrzydła jako twórcy. Warsztaty przeznaczone są zarówno do profesjonalistów, jak i osób bez doświadczenia choreograficznego. W sobotę, 30 czerwca 2018 roku, o godzinie odbędzie się pokaz 9 etiud choreograficznych, które z tancerzami Opery Wrocławskiej przygotowało dziewięciu polskich i zagranicznych choreografów. To inicjatywa, która ma na celu propagowanie tańca współczesnego i wspieranie młodych choreografów w ich rozwoju zawodowym, jak również – promocję muzyki polskich kompozytorów. Przygotowane chorografie powstały do dzieł Fryderyka Chopina, Wojciecha Kilara, Sławomira Kupczaka i Pawła Mykietyna. Projekt odbywa się we współpracy z Semperoper Ballet w Dreźnie, gdzie w dniach 2-4 lipca 2018 roku choreografowie Baletu Opery Wrocławskiej wezmą udział w partnerskich warsztatach choreograficznych Close Up! organizowanych przez Semperoper Ballet.

 

Projekt odbywa się we współpracy z Semperoper Ballet w Dreźnie, gdzie w dniach 2-4 lipca 2018 roku choreografowie Baletu Opery Wrocławskiej wezmą udział w partnerskich warsztatach choreograficznych Close Up! organizowanych przez Semperoper Ballet.

 

Projekt jest realizowany we współpracy z Semperoper Ballet z Drezna.

 

Warsztaty zostały współfinansowane przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej, a patronat nad nimi objął Instytut Goethego.

 

Fundacja Współpracy Polsko-Niemeickiej logo (miniaturka)     Logo Goethe Institut (miniaturka)

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close