Wersja do druku

Udostępnij

Instytut im. Jerzego Grotowskiego zaprasza 24 i 25 stycznia o godzinie 19.00 do Sali Laboratorium (Rynek-Ratusz 27)na premierę spektakluAnny Krotoskiej i Aleksandry KazazouLinatendu.Czy pojedyncza śmierć waży tyle samo co ta zwielokrotniona w codziennych wiadomościach w telewizji? Czy pamięć jest darem, czy przekleństwem?Linatenduto opowieść o momencie granicznym w życiu. O buncie, absurdzie, smutku i codzienności po utracie. Scenariusz powstał na podstawieL’inattendufrancuskiego dramatopisarza Fabrice’a Melquiota, który ma w dorobku ponad dwadzieścia dramatów. Jego teksty były tłumaczone na niemiecki, hiszpański i włoski. Autorką polskiego przekładuL’inattendujest Wioletta Kaczmaryn. W spektaklu zostaną wykorzystane również teksty własne Anny Krotoskiej. Monodram przygotowano we współpracy z Karolem Jarkiem (scenografia, światła), Nefeli Stamatogiannopoulousem oraz Danielem Hanem (muzyka).

Kolejne pokazy 31 stycznia i 1 lutego o godz. 19.00.

Anna Krotoskaprzez lata szkoliła swój warsztat aktorski w Teatrze Pieśń Kozła, w którym grała w spektaklachPieśń Kozła – dytyramb,Kroniki – obyczaj lamentacyjnyorazLacrimosa. Razem z zespołem występowała m.in. w Narodowym Teatrze w Taipei na Taiwanie, w teatrze La Mamma w Nowym Jorku, na festiwalu UCLA. Dwukrotnie grała na festiwalu w Edynburgu, na którym w 2004 roku spektaklKroniki – obyczaj lamentacyjnyzdobył Scotsman Fringe First, Herald Angel oraz Best International Show. Od wielu lat dzieli się zdobytym doświadczeniem, wykładając w ramach aktorskiego programu magisterskiego prowadzonego przez Teatr Pieśń Kozła we współpracy z Manchester Metropolitan University School of Theatre, a także prowadząc warsztaty teatralne z dorosłymi i młodzieżą w kraju i zagranicą. SpektalLinatenduprzygotowała wraz zAlexandrą Kazazou, aktorką Studia Matejka.Kazazoustudiowała aktorstwo na Uniwersytecie Arystotelesa w Salonikach i pracowała jako aktorka w Północnym Teatrze Narodowym w Salonikach. Współzałożycielka grupy teatralnej Asypka w Atenach, ukończyła aktorski program magisterski organizowany przez Teatr Pieśń Kozła we współpracy z Manchester Metropolitan University School of Theatre. W Studiu Matejka przygotowała spektakl solowyCharmolypi. Jest także członkinią Odra Ensemble oraz Grupy Jubilo.

Więcej informacji:http://www.grotowski-institute.art.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1621&lang=pl

Rezerwacja i sprzedaż biletów (15 zł):sekretariat@grotowski-institute.art.pl; tel. 71 34 45 320 orazwww.biletin.pl.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close