Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza na repremierę spektaklu Mikrokosmos w reżyserii Konrada Dworakowskiego. Pokazy odbędą się 24 i 25 czerwca (sobota) o godz. 16.00 na Scenie Letniej, w Ogrodzie WTP.

Wersja do druku

Udostępnij

O spektaklu:

Przedstawienie inspirowane Calineczką Hansa Christiana Andersena zyska nową odsłonę za sprawą przeniesienia do Ogrodu Wrocławskiego Teatru Pantomimy, czyli na Scenę Letnią. Ogród przy alei Dębowej 16 zaroi się baśniowymi stworzonkami – oprócz Calineczki pojawią się żaby, pająki, żuczki, biedronki i motyle.

Mikrokosmos miał swoją premierę we wrześniu 2011 roku na Scenie im. Jerzego Grzegorzewskiego w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Pretekstem do jego powstania była inspiracja baśniową Calineczką.

Dwuipółcentymetrowa dziewczynka jest metaforą dziecka, z całą jego bezbronnością, posłuszeństwem i niewinnością, a jednocześnie postacią ciekawą świata, silną i zdecydowaną, dążąca do tego, by być sobą i czuć się wolną. Powodem takiej, swobodnej interpretacji jest dla twórców chęć podjęcia dialogu ze stereotypem bohatera dziecięcego, sprowadzonego do postawy bezwolnej, pozbawionej charakteru. Mikrokosmos jest luźną interpretacją zakorzenionego w powszechnej świadomości, popularnego motywu.

Twórcą scenariusza i reżyserem spektaklu jest Konrad Dworakowski – znany z wielu realizacji dla najlepszych teatrów w Polsce, m.in. Teatru Lalki i Aktora „Groteska” w Krakowie, Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie, Teatru Lalek Guliwer w Warszawie.

Scenografię i kostiumy zaprojektowała Maria Balcerek, twórczyni wielokrotnie nagradzana za swoje projekty dla oper i teatrów dziecięcych w Polsce i za granicą. Muzykę do spektaklu skomponował Piotr Klimek – autor muzyki symfonicznej, chóralnej, kameralnej i elektronicznej oraz twórca instalacji dźwiękowych.

Repremiera Mikrokosmosu wpisuje się w cykl letnich wydarzeń w Ogrodzie Wrocławskiego Teatru Pantomimy.

Ogród daje możliwość realizowania misji Teatru, czyli PORUSZANIA – wyobraźni, emocji i ciała. W najbliższym czasie instytucja zaprosi widzów na Los Mimos, kreację zbiorową zespołu aktorskiego (7, 8 i 9 lipca). Szykuje także plenerowy pokaz niemego filmu Bal w reżyserii Ettore Scoliego, z muzyką wykonywaną na żywo przez Grzegorza Mazonia (27 lipca) oraz improwizowaną potańcówkę, czyli PANTO TAŃCZY.

***

Realizatorzy:

Scenariusz i reżyseria Konrad Dworakowski
Scenografia i kostiumy Maria Balcerek
Muzyka Piotr Klimek
Obsada: Monika Rostecka, Artur Borkowski,
Agnieszka Charkot, Izabela Cześniewicz, Agnieszka Dziewa, Eloy Moreno Gallego, Paulina Jóźwin, Agnieszka Kulińska, Karolina Paczkowska, Jakub Pewiński, Mariusz Sikorski, Krzysztof Szczepańczyk

Przedstawienie dla widzów od 5. roku życia

Czas trwania: 65 minut

Wstęp płatny

Więcej informacji: link

Trailer

Zdjęcie

Wrocławski Teatr Pantomimy „Mikrokosmos” – reż. Konrad Dworakowski. Fotografia: Bartłomiej Sowa

Zdjęcie

Wrocławski Teatr Pantomimy „Mikrokosmos” – reż. Konrad Dworakowski. Fotografia: Bartłomiej Sowa

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close