Wersja do druku

Udostępnij

W poniedziałek 3 czerwca we Wrocławiu rozpoczęła się kolejna rezydencja z cyklu Skrypty codzienności w ramach Laboratorium ruchu, działającego jako część projektu Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Tym razem podczas zajęć praktycznych Helena Gołąb zaprosi uczestników do balansowania na granicy performansu, tańca, teatru i codziennych zachowań. Natomiast na zakończenie tej odsłony, w niedzielę 9 czerwca krytyczka Anna Królica wygłosi pierwszy wykład o twórczości Piny Bausch z cyklu Projekt niemożliwy Piny Bausch: uobecnić wspomnienie. Na zakończenie wieczoru o godz. 19.00 prezentacja dwóch spektakli tanecznych: Mężczyźni nie tańczą Teatru Cynada (solo Marka Kakareko w choreografii Bożeny Eltermann i artysty) oraz najnowsza praca Kacpra Lipińskiego wOkOłO. Wszystkie wydarzenia odbywają się w sali widowiskowej Centrum Fstiwalowego IMPART we Wrocławiu (ul. Mazowiecka 17).

Helena Gołąb – tancerka i choreografka, mieszkająca obecnie w Bilbao (Hiszpania). Absolwentkaklasy tańca Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzyw Opolu. Następnie ukończyła studia taneczne w SNDO (School for New Dance Development) wAmsterdamie, otrzymując dyplom w dziedzinie choreografii (2002). Jako część treningu w SNDOotrzymała stypendium na kontynuację poszukiwań tanecznych w Wenezueli (Instituto Universitariode Danza) oraz w Dance Space Center and Movement Research w Nowym Jorku (zajęcia technikirelease, improwizacji oraz joga). Dzięki stypendium w Caracas współpracowała i w ystępowała zgrupą Neodanza. W listopadzie 2003 roku wygrała II Maraton Tańca w San Sebastian (Hiszpania). Rokpóźniej otrzymała stypendium Kultural Kontakt w Austrii – w jego ramach była tak zwanym Artistin Residence w TanQuartier w Wiedniu. Od roku 2002 pracuje z Natalią Monge i zespołem Organik,jednocześnie kontynuując pracę twórczą jako niezależna tancerka i choreografka.Tancerka tworzy autorskie choreografie: Pozytywka (1996), Line (1999), Stereotype (not) (2000, Amsterdam, Venezuela, San Sebastián), The right bell (200104), Neutron 918s (2001), Tellagorri z Natalią Monge (2001), Radio East (2004), Debut (2004), P.reformVer.on.ika z Antje Pfundtner (Bremen, 2006), not so solo (2007) z videoartystą JohannesemLerpeiss’em. Występuje w Holandii, Niemczech, Polsce, Francji i Wenezueli. Jako pedagogprowadziła wiele zajęć i warsztatów na wyższych uczelniach, podczas festiwali I w ośrodkachchoreograficznych w całej Hiszpanii, w Europie i Ameryce Południowej. Obecnie na stałe mieszka wHiszpanii, gdzie kontynuuje swoją pracę jako niezależny twórca tańca.

Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Zapisy: atutysztuki@gmail.com
Telefon: 505 963 162

Partnerem projektu jest Instytut Muzyki i Tańca.

Więcej: http://laboratoriumruchu.tumblr.com/

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close