Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 11-13 maja 2013 Laboratorium ruchu działające w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016 zaprasza do udziału w zajęciach z Marzeną Krzemińską w ramach rezydencji z cyklu Skrypty z codzienności. Od prowdzące: „Warsztat sprowadza się do poszukiwania spontanicznej kreatywności, szybkiego podejmowania decyzji zamiast planowania i oceniania. Spróbujemy określić nasze gusty artystyczne, nazwać to, co uważamy za dobre w sztuce, co za złe. Po to tylko jednak, aby je przełamać, bo przecież sztuka nie może ulegać tak śmiesznym ograniczeniom jak dobry smak. A robienie «złych» rzeczy może okazać się dużo bardziej zabawne i twórcze niż pozostawanie przy raz utartych «dobrych» ścieżkach. W praktyce: będziemy eksperymentować z różnymi zadaniami performerskimi, poszukiwać różnych metod tworzenia. Czasem będziemy szukać naszej kreatywności w zadaniach fizycznych, czasem w dyskusji i koncepcie, czasem w szalonej improwizacji lub w przemyślanej kompozycji.” Zajęcia odbywać się będą w Centrum Inicjatyw Artystycznych (ul. Tęczowa 79/81).

Podczas zajęć Marzeny Krzemińskiej taniec rozumiany będzie jakokreowanie myśli w przestrzeni i czasie.Myśli będącej nie „działaniem powolnym, niepewnym, niczym znojna praca” ale „czymślekkim, boskim, bliskim krewnym tańca i rozbuchanej radości” (Nietzsche)

Udział w zajęciach jest bezpłatny.
Zapisy: atutysztuki@gmail.com
Telefon: 505 963 162

Miejsce: Centrum Inicjatyw Artystycznych,ul.Tęczowa 79/81,53-603 Wrocław

Kontynuacja zajęć we wrześniu 2013

ORGANIZATOR: Biuro Festiwalowe Impart 2016,Europejska Stolica Kultury 2016

PARTNER: Instytut Muzyki i Tańca

Natomiast w sobotę 11 maja o godz. 19.00 w sali widowiskowej Impartu (ul. Mazowiecka 17) w ramach Laboratorium odbędzie się pokaz projektu Grzechy współczesności, przedstawia kilka obrazów dotyczących interakcji społecznych, gdzie głównym problemem staje się grzech współczesnego świata – powierzchowność, agresja, narcyzm, plotkarstwo i obojętność. Spektakl został przygotowany pod kierunkiem Anatoliya Ivanova w ramach przedmiotu „Projekty taneczne”, oparty na technice Contemporary Dance w wykonaniu studentów III roku specjalności: tancerz-choreograf na kierunku: Taniec Wydziału Artystycznego Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi (http://www.ahe.lodz.pl/taniec).

Anatoliy Ivanov – (Kompozycja tańca, choreografia, techniki uzupełniające, projekttaneczny) Absolwent Międzynarodowego Uniwersytetu Słowiańskiego. Kijowski wydziałChoreografii. Otrzymał pełne wykształcenie wyższe. Zdobył kwalifikacje baletmistrza –choreografa, (wykładowcy przedmiotów specjalistycznych).W 2007 roku ukończył Wyższą Uczelnię Sztuki Choreograficznej „Kijowska MunicypalnaAkademia Tańca” im. Serga Lifar’a, specjalizacja „Choreografia”, uzyskał kwalifikację:artysta baletu; wykładowca dyscyplin choreograficznych.Brał udział w licznych spektaklach i widowiskach baletowych w Polsce i za granicą, m.in.w Belgii, Holandii i Niemczech. Jako artysta baletu pracował w Szczecińskiej Operze naZamku a następnie w Operze Wrocławskiej na stanowisku solisty baletu, gdzie tańczył wcałym repertuarze baletu. W 2004 roku wyjechał na praktykę do Stanów Zjednoczonych do “International Ballet Academy” w Północnej Karolinie. Brał udział w spektaklu wTeatrze Greenwill w balecie Dziadek do orzechów. W latach 1999 – 2004 związany był zPaństwowym Teatrem w Kijowie, gdzie odbył staż i praktykę sceniczną.Współzałożyciel Wrocławskiej Akademii Baletu dla dorosłych we Wrocławiu. Twórcapierwszych w Polsce amatorskich „Spotkań Baletowych dla Miłośników Baletu”.Współzałożyciel teatru NN Movement Theatre, gdzie realizuje i tworzy choreografie dospektakli baletowo – teatralnych, opartych na ruchu, emocji i wyrazie.

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi uzyskała uprawnienia do prowadzeniana Wydziale Artystycznym studiów I stopnia na kierunku: Taniec. Decyzję w tej sprawiepodjęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wcześniej wniosek Uczelnipozytywnie zaopiniowała Państwowa Komisja Akredytacyjna. Pomysłodawcą i inicjatoremkierunku Taniec na Wydziale Artystycznym Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej wŁodzi jest dr Alexandr Azarkevitch.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close