Wersja do druku

Udostępnij

5 października w ramach Interdisciplinary Fringe Festival we Wrocławiu zostanie pokazany monodram Ślub, czyli ja sam Romualda Krężela. Pokaz odbędzie się w Centrum Inicjatyw Artystycznych (ul. Sienkiewicza 8a) o godz. 19 30.

ŚLUBstawia pytanie o sens poszukiwania prawdy na swój temat. Czy odnalezienie i określenie swojej tożsamości jest w ogóle możliwe? Będzie to próba usystematyzowania czy zamknięcia, próba porządku czy zabicie możliwości dotarcia do prawdy? Czy sytuacje graniczne w życiu, kiedy zostajemy postawieni pod ścianą i nic nie jesteśmy w stanie zrobić, choć mamy siłę i energię zrobić wszystko – przybliżają nas do samych siebie czy oddalają? A może stwarzają na nowo? Na ile siebie poznałeś, a na ile pozwoliłeś sobie zwariować? Na ile pragnienie obcowania z drugim człowiekiem rozwija, a na ile jest twoim indywidualnym zabójstwem? Gdzie jest granica między odkrywaniem swojej indywidualności a alienacją społeczną?

Romuald Krężel– absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Zadebiutował w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi rolą Konrada-Maski wWyzwoleniuw reżyserii Waldemara Zawodzińskiego. Związany z Teatrem Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi za dyrektury Zbigniewa Brzozy. Twórca niezależny i poszukujący, niezwiązany na stałe z żadną instytucją teatralną. Współzałożyciel Republiki Warszawa – Stowarzyszenia Działań Twórczych, współpracuje z Centrum Kultury w Lublinie oraz Teatrem Szwalnia w Łodzi założonym przez Marcina Brzozowskiego. Współpracował z Teatrem Maat Projekt i Tomaszem Bazanem przy spektaklach Wake up in the evening oraz Idiota. Trans. Realizuje autorskie projekty, za spektaklŚLUB, czyli ja samotrzymał GRAND PRIX 39. Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Jednego Aktora we Wrocławiu.

ŚLUB, czyli ja sam

autorski monodram Romualda Krężela

GRAND PRIX 39. Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Jednego Aktora we Wrocławiu

pomysł, reżyseria, wykonanie, choreografia: Romuald Krężel
światło: Romuald Krężel
scenografia: Romuald Krężel
muzyka: Arvo Part, Steven Reich
użyte fragmenty: dramatyŚluborazHistoriaWitolda Gombrowicza

Więcej informacji:http://iffestival.com

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close