Wersja do druku

Udostępnij

We wtorek 22 września 2015 we Wrocławiu wystartował Międzynarodowy Festiwal Ruchu – RUSZA FESTIWAL. W programie ciekawe warsztaty z czołowymi przedstawicielami światowej sceny tanecznej i performatywnej, a także spektakle, wystawy i koncerty, na które wstęp jest wolny.

 

To już II edycja Międzynarodowego Festiwalu Ruchu RUSZA FESTIWAL we Wrocławiu. Tak jak w ubiegłym roku, wydarzenie się na prezentacji różnych form ruchu, które współbrzmią na współczesnej scenie tańca i teatru. Podczas sześciu intensywnych dni festiwalu (22-27 września) uczestnicy będą mogli kształcić się w zakresie technik ruchowych pod okiem najlepszych nauczycieli z całego świata. Zaproszeni artyści, to czołówka polskiej oraz światowej sceny tanecznej i muzycznej. Festiwalowicze będą mieli okazję podszkolić się m.in. u Ditte Berkeley znanej z wrocławskiego Teatru ZAR, która przygotowała niezwykłe lekcje wokalne, włoskiej grupy Segni Mossi, którzy poprowadzą bezpłatne warsztaty choreograficzne dla dzieci czy Witolda Jurewicza, który w ramach lekcji otwartych poprowadzi zajęcia z techniki ruchu.

 

Poza warsztatami w programie znajdą się także wieczorne wydarzenia towarzyszące, otwarte dla publiczności. Będą to m.in. pokazy spektakli, instalacje, pokazy prac uczestników festiwalu, jam session, sety dj-skie oraz wystawy. A już w środę 23 września o godz. 20:00 odbędzie się oficjalne otwarcie festiwalu, podczas którego odbędzie się wernisaż prac dzieci z warsztatów choreograficznych Segni Mossi, a także pokaz spektaklu Intercontinental Marysi Stokłosy. Jego akcja toczy się w zmiennym krajobrazie budowanym za pomocą materacy. Artystka podejmuje tematykę poszukiwania intymności w sytuacji nieobecności drugiego człowieka, a także próby ukojenia w towarzystwie wyimaginowanych postaci.

 

Wstęp na wydarzenia towarzyszące jest wolny.

 

Wybrane wydarzenia towarzyszące – informacje:

 

 Wystawa prac powstałych podczas warsztatów choreograficznych dla dzieci z Segni Mossi

 

Spektakle:

 

Maria Stokłosa: Intercontinental

Scena Debiuty: Kinestrefa: Banalnie łatwy trick

Scena Debiuty: Szymon Dobosik, Maciej Kosteczka, Piotr Wach:  I że cię nie opuszczę aż do śmierci

De Stilte: 1-2s – spektakle i warsztaty dla dzieci (na spektakle wstęp wolny)

Matthieu Ehrlacher: At the table there is an accumulation of emotions attached by everyday cutlery

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close