Wersja do druku

Udostępnij

 Dziś we Wrocławiu rusza trzecia edycja projektu Laboratorium Ruchu ESK 2016. O godz. 19.00 w Galerii Jadalnia odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Marty Ankiersztejn – FROZEN. Frozento cykl 12 fotografii przedstawiających taniec w czystej postaci. Autorka na co dzień dokumentuje najważniejsze wydarzenia ze świata sztuki i kultury. Prezentowane fotografie wykonane zostały w latach 2012-2014 podczas takich festiwali jak: Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego Ciało/Umysł w Warszawie, Festiwal Tańca Współczesnego KRoki w Krakowie, Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca w Lublinie i Mandala Performance Festival we Wrocławiu. Wystawa będzie czynna do 1 czerwca. W ramach Laboratorium Marta Ankiersztejn poprowadzi również warsztaty teoretyczno-praktyczne, podczas których będzie można dowiedzieć się jak fotografować ruch, poznać tajniki konstruowania kadru, poprawnego naświetlenia, by później samemu sprawdzić tę wiedzę w praktyce. Do udziału w warsztatach zaproszeni zostali również tancerzy, którzy zainspirują uczestników do działania.

 

W maju w ramach Laboratorium Ruchu odbędzie się również rezydencja z cyklu Skrypty z codzienności, w której udział wezmą Justin F. Kennedy i Anna Nowicka. Podczas rezydencji artyści poprowadzą warsztaty dla dorosłych (2-4 maja 2015) oraz dla młodzieży (7 maja). 9 maja artyści pokażą również swój spektakl flitter, flutter, glitter, glutter or the any combination of the four (lub jakakolwiek kombinacja czterech powyższych), który porusza tematykę komunikacji poprzez stworzenie warunków do swobodnego dialogu pomiędzy performerami, publicznością i przestrzenią/scenografią.

 

 Kolejne wydarzenia odbędą się w ramach Nocy Muzeów 2015 (16 maja): będzie to wykład Wojciecha Mackiewicza O wolności do nagości oraz pokaz spektaklu Joanny Czajkowskiej i Artura Aponowicza  Crash!, a także oprowadzenie kuratorskie po wystawie FROZEN.

 

Szczegółowe informacje o wydarzeniach:

 

Marta Ankiersztejn FROZEN – wystawa fotografii tańca

Marta Ankiersztejn  Zatrzymać ruch, poruszyć fotografię – warsztaty fotografii tańca

Skrypty z codzienności  – rezydencja: Justin F. Kennedy i Anna Nowicka (warsztaty)

Justin F. Kennedy i Anna Nowicka:  flitter, flutter, glitter, glutter or the any combination of the four (lub jakakolwiek kombinacja czterech powyższych)

Noc Muzeów 2015: Wojciech Mackiewicz  O wolności do nagości

Noc Muzeów 2015: Joanna Czajkowska i Artur Aponowicz: CRASH!

 

 

Projekt Laboratorium Ruchu – III edycja współfinansowany przez ESK 2016  i Instytut Muzyki i Tańca.

 

Logo ESK Wrocław (miniaturka)Logo IMIT (miniaturka)

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close