Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Sztuki Impart we Wrocławiu zaprasza na wieczór z zespołemElledanse ze Słowacji, znanym polskim widzom z warszawskiego festiwalu „Zawirowania”. ProjektQuadrans składa się z trzech części, autorstwa różnych choreografów: CrackVladislava Šoltýsa, AtlantisBorisa Nahálki, oraz Couple of Lost Words, którego twórcami są Lenka Vágnerová i Pavel Mašeka.

Istotną rolę w spektaklu odgrywają projekcje wideo, stanowiące rodzaj dynamicznej scenografi.; Elledanse łączy estetyki teatru tańca oraz teatru fizycznego – również wQuadrans znajdziemy zarówno sekwencje oparte na wyrazistym, fizycznym aktorstwie oraz zawierające fabułę, jak i czerpiące z bardziej formalnych, nieraz zabawnych pomysłów. Nie braknie też bardziej tradycyjnych tanecznych układów.

Zespół Elledanse powstał w 2007 z inicjatywy uznanej słowackiej choreografki Šárki Ondrišovej, która wcześniej pracowała także w operze i musicalu. Jego siedziba mieści się w Bratysławie, w dawnej rzeźni; teatr prowadzi tam także szkołę tańca.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close