Wersja do druku

Udostępnij

W ramach III edycji Laboratorium Ruchu ESK 2016 i Centrum Inicjatyw Artystycznych zapraszają na pokaz spektaklu Anny Piotrowskiej or landscape clitoris (Close to gate No.5) oraz premierę solo Rafała Minkiewicza Bez szans. Pokaz przedstawienia Anny Piotrowskiej odbędzie się 14 listopada 2015 roku o godzinie 20.00 w Barbarze (ul. Świdnicka 8 c), natomiast premiera spektaklu Rafała Minkiewicza zaplanowana została na 15 listopada 2015 roku (godz. 18.30) w siedzibie Centrum Inicjatyw Artystycznych przy ulicy Tęczowej 79/81. Na pokaz spektaklu or landscape clitoris (Close to gate No.5) Anny Piotrowskiej wstęp jest wolny, na premierę przedstawienia solowego Rafała Minkiewicza Bez szans obowiązują bilety w cenie 10zł.

 

or landscape clitoris (Close to gate No.5)

Przedstawienie or landscape clitoris (Close to gate No.5) Anny Piotrowskiej powstało na zaproszenie Perypezye Urbane Media Collective z Mediolanu w ramach interdyscyplinarnego projektu DanceMe. Misją PERYPEZYE URBANE jest wspieranie badań zarówno dla sztuk wizualnych, jak i performatywnych. Do projektu zostało zaproszonych 6 performerów, 2 muzyków, 2 artystów wideo i 1 krytyk. W ramach projektu w przeciągu roku powstało 6 przedstawień. Poprzez pracę przez internet powstał cały system DanceMe wpierany i wspierający artystów. Przedstawienie Anny Piotrowskiej jest piątym z kolei powstałym spektaklem w ramach projektu.

 

Close to gate No. 5 jest swoistą obserwacją i uczestniczeniem w długim artystycznym procesie, często poddającym próbie przesuwanie granic wartości artystycznych i jednocześnie łamiący bariery przyzwyczajeń. DanceMe było wielką lekcją pokory i nauką słuchania i zrozumienia drugiego artysty.

 

Bez szans

Istnieje przekonanie, że człowiek jest jednostką silną i potrafi pokonać wszystkie napotkane przez siebie trudności. Czy jest on na tyle silny, by przetrwać naturalne katastrofy i przezwycięzyć siły grawitacji? Ta choreografia stanowi metaforę osób, które przekonane o swojej wielkości, czynami i słowami krzywdzą innych. Zapominają o tym, że wszyscy ludzie stworzeni są z tego samego kruchego materiału, który w starciu z żywiołami jest po prostu bez szans.

 

Rafał Minkiewicz – wieloletni tancerz zespołu ADENA w Opolu, wielokrotny finalista Mistrzostw Polski, Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata w kategoriach modern oraz jazz. Szkolił się na licznych warsztatach m.in. w Broadway Dance Center w Nowym Jorku, Pineapple Dance Studio w Londynie oraz Zion Ballet Studio w Japonii. Brał udział w licznych spektaklach i musicalach. Ukończył szkołę Rambert School of Ballet and Contemporary Dance w Londynie. Wystąpił na deskach Royal Opera House w Londynie. Rafał jest typem obserwatora i uwielbia obserwować ludzkie zachowania życia codziennego, które są jedną z głównych inspiracji w jego twórczości.

 

Projekt Laboratorium Ruchu ESK 2016  – III edycja realizowany we współpracy z ESK 2016 i z Instytutem Muzyki i Tańca.

 

Kurator: Adam Kamiński

 

Logo ESK Wrocław (miniaturka)    IMIT (miniaturka)

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close