Wersja do druku

Udostępnij

W ramach IV edycji Festiwalu CYRKULACJE „Żywe Kultury Ruchu” odbędzie się 3-dniowe szkolenie (10-14 kwietnia) przygotowujące do twórczej pracy z dziećmi i młodzieżą, z możliwością sprawdzenia nabytych umiejętności podczas zajęć ruchowych. Jak mówią organizatorzy „Wspólnie możemy stworzyć Festiwal przyjazny i otwarty dla rodziców z dziećmi. Rodzice będą mogli zostawić dzieci pod opieką pedagogów i animatorów, którzy przygotują dla nich atrakcyjne zajęciai zabawy ruchowe”.

Warsztat szkoleniowy i praktyka zajęciowa to:
· szansa na podniesienie kwalifikacji zawodowych, wzbogacenie narzędzi pracy i metodyki nauczania
· kontynuacja i pogłębienie wiedzy ze szkolenia zainicjowanego podczas III edycji Festiwalu w marcu 2012 r.
· wyjątkowa możliwość poprowadzenia zajęć z dziećmi oraz wzięcia udziału w wybranych otwartych lekcjach Festiwalu.

Czym jest „Kreatywny Taniec”?
Kreatywny taniec wykorzystuje połączenie muzyki, ruchu i języka we wspieraniu rozwoju osobowości. Metodę charakteryzuje aktywna nauka poprzez sensoryczne doświadczanie, co prowadzi do pogłębienia indywidualnej zdolności przeżywania i ekspresji. Integracja różnych pól percepcji stanowi bowiem podstawę rozwoju naszych kognitywnych, emocjonalnych i motorycznych zdolności. W dialogu muzyki i ruchu pobudzona zostaje fantazja i kreatywność, jak również umiejętność werbalnej i niewerbalnej komunikacji. Metody pracy: rytmika, kreatywny taniec, improwizacja ruchowa, elementy choreoterapii.

“Bieg, podskoki, balansowanie, obroty – krótko mówiąc: taniec – budzi wśród dzieci naturalną radość. W tańcu dzieci mają możliwość poznania i rozwoju własnego potencjału ruchu, jak również wypróbowania jego nowych form. Odkrywają możliwości własnego ciała, ale i jego ograniczenia, rozwijają i urzeczywistniają w ruchu własne pomysły i fantazję, pogłębiają zdolność ekspresji, uczą się współpracy z partnerem i grupą, wzmacniają zdolność koordynacji i poczucie rytmu, poprzez taniec i muzykę uczestniczą w świecie estetycznych wartości. Doświadczenie to stanowi ważny krok w rozwoju osobistym dziecka.”

Program tańca kreatywnego jest bardzo zróżnicowany i zawiera m.in. improwizację ruchu, ćwiczenia rytmiczno-muzyczne, eksperymentowanie z różnymi materiałami i instrumentami, pracę z obrazami, wersami, bajkami, trening ruchowy.

Beata Marecka-Zehetbauer: certyfikowany Choreoterapeuta-Terapeuta Tańcem, pedagog tańca, improwizacji ruchu, symboliki ciała i eksperymentalnego teatru tańca (Institut für Tanz und Bewegungsdynamik, Essen, 1999-2007 asystent i tłumacz dr D.Kapperta), instruktor tańca kreatywnego, metody opartej o teorię ruchu R.Labana (Freies Musikzentrum, Monachium) oraz metody Life/Art Process (U.Schorn, Berlin), rytmik (Bildungswerk Rhythmik e.V., Bremen), kulturoznawca; pedagog ruchu funkcjonalnego (Internationale Gesellschaft, Rosalia Chladek, Wiedeń); od 1991 mieszka i pracuje w Austrii, jako pedagog tańca kreatywnego, improwizacji (Volkschochschule, Baden) i rytmiki (od 1996, Musikschule Triestingtal, Berndorf); tworzy i prowadzi projekty taneczno-terapeutyczne dla niepełnosprawnej młodzieży i dzieci ze szkoł specjalnych (Musikschule Triestingtal; Sonderpädagogisches Zentrum) oraz klas integracyjnych (Hauptschule), warsztaty i kursy rozwoju osobistego przez ruch i pracę z ciałem dla dorosłych w Austrii i Polsce; członek i pedagog Polskiego Stowarzyszenia Choreoterapii-PTT.

Koszt udziału:
Warsztat szkoleniowy: 270 zł do 5 marca, 300 zł po 5 marca

27 1160 2202 0000 0001 7120 7743
Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych MOMENTUM
ul. Małachowskiego4/2, 50-084 Wrocław

Z dopiskiem :Warsztat szkoleniowy z Beatą Marecką
Wpłata jest potwierdzeniem rezerwacji miejsca na szkoleniu.

GDZIE:

Warsztat odbędzie się: w Szkole Jogi NAMASTE Wrocław Podwale 37/38, Wrocław
Zajęcia rozpoczną sie w piątek po godz 17, sobota i niedziela -cały dzień. Dokładne godziny warsztatu podamy wkrótce.

Kontakt i zapisy: Agnieszka Rybak cyrkulacje.kulturyruchu@gmail.com, tel + 530 716 044
Więcej informacji o Festiwalu już w lutym na stronie:www.cyrkulacje-kulturyruchu.org.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close