Wersja do druku

Udostępnij

Już w sobotę odbędzie się na wieczór Wrocław tańczącypierwszą odsłonę projektu , a jednocześnie imprezę charytatywną na rzecz walczącej z nowotworem trzustki Moniki Hoczyk, mamy Julii Hoczyk, krytyczki tańca. zorganizowaną z inicjatywy wrocławskiego środowiska tańca .Jak piszą organizatorzy, „wrocławskie środowisko taneczno-teatralne podjęło inicjatywę, aby wesprzeć obie Panie. Cieszmy się, że możemy być razem”.

Początek programu głównego 3 grudnia o godz. 18. 30 w Centrum Inicjatyw Artystycznych we Wrocławiu (ul. Sienkiewicza 8a). W ramach wieczoru zostaną pokazane niezwykłe spektakle i performanse teatru ruchu oraz tańca. Wystąpią: Grupa OdRuch, Irena Lipińska, Jakub Gontarski, Projekt DanaDana (Agnieszka Dziewa, Piotr Soroka), Katarzyna Żejmo i Niezależna Manufaktura Taneczna (Joanna Potkowska, Ewa Staroń). Ponadto w programie promocja pierwszej książki o polskim tańcu (Anna Królica, Sztuka do odkrycia. Szkice o polskim tańcu, 2011), wykład Magdaleny Zamorskiej (Pod naskórkiem tańca – dociekania (neuro)naukowe) oraz dwie aukcje: aukcja zdjęć tańca autorstwa Marty Ankiersztejn i Jakuba Wittchena – młodych, uzdolnionych fotografów specjalizujących się w fotografii tanecznej; i aukcja publikacji Instytutu im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu.

Jako imprezy towarzyszące wieczór poprzedzą trzy cykle warsztatów: warsztaty z akrobatyki na szarfach (prowadzi: Wiktoria Wiktorczyk), warsztaty jazz broadway (prowadzi: Karolina Brzęk) oraz warsztat kalarippajattu (prowadzi: Justyna Rodzińska-Nair). UWAGA! Warsztaty odbywają się w różnych godzinach i w trzech różnych lokalizacjach.

Folder z programem i opisami do pobramia

Szczegółowe informacje o programie wieczoru i warsztatach:

http://wroclawtaniec.blogspot.com/

Adam Kamiński: art16@tlen.pl;

julia.hoczyk@taniecpolska

Oraz na stronie:

www:www.cia.wroclaw.pl

email: cia@cia.wroclaw.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close