Wersja do druku

Udostępnij

Choć rok 2016 dopiero się kończy, zapowiadamy jedno z najciekawszych tanecznych wydarzeń, które odbędzie się w Polsce w przyszłym roku pod patronatem naszego portalu. W ramach cyklu Taniec w NMF w środę 8 marca 2017 o godz. 19.00 organizatorzy zapraszają do Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu (pl. Wolności 1) na prezentację spektaklu Akram Khan Company Until the Lions. Bilety już w sprzedaży.

 

Dopóki lwy nie będą miały własnych historyków, historia polowań zawsze będzie gloryfikować myśliwych. (przysłowie afrykańskie)

 

Until the Lions to choreograficzna odpowiedź na opowieść o Ambie/Shikhandim, zamieszczoną w Mahabharacie, klasycznym poemacie epickim spisanym sanskrytem. Akram Khan rozwija ją od czasu swojego dzieciństwa. Poetka i pisarka Karthika Naïr na nowo snuje tę opowieść i wprowadza marginalne postacie do swojej nowej książki Until the Lions: Echoes from the Mahabharata.

 

Warto przypomnieć, że zespół Akrama Khana występował już w Polsce – w roku 2009 był gościem VIII Międzynarodowego

Festiwalu Tańca Współczesnego Ciało/Umysł, w ramach którego zaprezentował spektakl BAHOK (link do tekstu Anny Królicy w miesięczniku „Teatr”), natomiast Vertical Road zostało pokazane podczas XXI Łódzkich Spotkań Baletowych oraz VIII Poznańskiej Wiosny Baletowej (oba wydarzenia w 2011 roku).

 

 

Akram Khan jest jednym z najbardziej znanych i szanowanych artystów tańca. Swoja pracą twórczą w ciągu zaledwie 16 lat wniósł znaczący wkład w działalność artystyczną w Wielkiej Brytanii i na całym świecie. Swoją reputację zbudował dzięki sukcesowi produkcji pełnych wyobraźni, bardzo przystępnych i na czasie, takich jak DESH, iTMOi, Vertical Road, Gnosis i zero degrees. Współpracuje z wybitnymi twórcami pochodzącymi z różnych kultur i dyscyplin artystycznych, m.in. z National Ballet of China, aktorką Juliette Binoche, baleriną Sylvie Guillem, choreografami Sidi Larbi Cherkaoui i Israelem Galvánem, piosenkarką Kylie Minogue, artystami sztuk wizualnych Anishem Kapoorem, Antonym Gormleyem i Timem Yipem, pisarzem Hanifem Kureishim oraz kompozytorami Stevem Reichem, Nitinem Sawhneyem, Jocelynem Pookem i Benem Frostem. Twórczość Akrama Khana jest uznawana za głęboko poruszającą, a jego pełen przemyślanego kunsztu sposób opowiadania historii jest zarazem intymny i epicki. Opisywany przez „Financial Times” jako artysta, który wspaniale opowiada, ostatnio stworzył choreografię do ceremonii otwarcia Letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku, co spotkało się ze znakomitym przyjęciem. 

 

www.akramkhancompany.net

 

Bilety:

VIP:     140 zł

Bilet I kategoria:          110 zł

Bilet II kategoria:         80 zł

Bilet III kategoria:        50 zł

 

Więcej informacji:

www.nfm.wroclaw.pl

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close