Wersja do druku

Udostępnij

W czwartek 15 grudnia o godz. 20.00 Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu (p. Wolności 1) zaprasza na kolejny pokaz z cyklu Taniec w NFM. Tym razem wystąpią: Huang Yi & KUKA. Jako dziecko Huang Yi chciał mieć kolegę – robota. Jako dorosły stworzył robota, z którym można tańczyć. Słynny tajwański choreograf Huang Yi oraz towarzyszący mu robot KUKA zaprezentują w Sali Głównej KGHM Narodowego Forum Muzyki spektakl pełen precyzji i zdumiewającego artyzmu. Harmonijnie splatając sztukę tańca z mechaniką inżynieryjną, HUANG YI & KUKA tworzy poetyckie dzieło, które bezbłędnie łączy taniec współczesny i sztuki wizualne z królestwem robotyki.

 

Taniec twarzą w twarz z robotem jest jak patrzenie na własną twarz w lustrze… Myślę, że znalazłem klucz do tego, jak tchnąć w roboty ludzkie emocje.

Huang Yi

 

HUANG YI & KUKA objawia człowieczeństwo poprzez serię obrazów z udziałem tancerzy i KUKI, robota wymyślonego i zaprogramowanego przez Huanga. Huangowi Yi i robotowi KUKA towarzyszą na scenie tancerze Hu Chien i Lin Jou-Wen.

 

Uwaga: w przedstawieniu artyści posługują się światłami laserowymi i stroboskopowymi. Osoby spóźnione nie zostaną wpuszczone do Sali Głównej KGHM.

 

Na kolejne wydarzenie z cylu Taniec w NMF organizatorzy zapraszaj  marciu 2017. Ze spektaklem Until the Lions wystąpi Akram Khan Company.

 

***

 

Bilety: 130, 100, 70, 40 zł.

 

Wydarzenie jest częścią obchodów Europejskiej Stolicy Kultury Wroclaw 2016. Sfinansowano ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 Logo ESK Wrocław (miniaturka) MKiDN dofinansowanie (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close