Wersja do druku

Udostępnij

W ramach cyklu Taniec w NMF w środę 8 marca 2017 o godz. 19.00 organizatorzy zapraszają do Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu (pl. Wolności 1) na prezentację spektaklu Akram Khan Company Until the Lions. Bilety są jeszcze dostępne.

 

Dopóki lwy nie będą miały własnych historyków, historia polowań zawsze będzie gloryfikować myśliwych. (przysłowie afrykańskie)

 

Until the Lions to choreograficzna odpowiedź na opowieść o Ambie/Shikhandim, zamieszczoną w Mahabharacie, klasycznym poemacie epickim spisanym sanskrytem. Akram Khan rozwija ją od czasu swojego dzieciństwa. Poetka i pisarka Karthika Naïr na nowo snuje tę opowieść i wprowadza marginalne postacie do swojej nowej książki Until the Lions: Echoes from the Mahabharata.

 

Warto przypomnieć, że zespół Akrama Khana występował już w Polsce – w roku 2009 był gościem VIII Międzynarodowego

Festiwalu Tańca Współczesnego Ciało/Umysł, w ramach którego zaprezentował spektakl BAHOK (link do tekstu Anny Królicy w miesięczniku „Teatr”), natomiast Vertical Road zostało pokazane podczas XXI Łódzkich Spotkań Baletowych oraz VIII Poznańskiej Wiosny Baletowej (oba wydarzenia w 2011 roku).

 

Akram Khan jest jednym z najbardziej znanych i szanowanych artystów tańca. Swoja pracą twórczą w ciągu zaledwie 16 lat wniósł znaczący wkład w działalność artystyczną w Wielkiej Brytanii i na całym świecie. Swoją reputację zbudował dzięki sukcesowi produkcji pełnych wyobraźni, bardzo przystępnych i na czasie, takich jak DESH, iTMOi, Vertical Road, Gnosis i zero degrees. Współpracuje z wybitnymi twórcami pochodzącymi z różnych kultur i dyscyplin artystycznych, m.in. z National Ballet of China, aktorką Juliette Binoche, baleriną Sylvie Guillem, choreografami Sidi Larbi Cherkaoui i Israelem Galvánem, piosenkarką Kylie Minogue, artystami sztuk wizualnych Anishem Kapoorem, Antonym Gormleyem i Timem Yipem, pisarzem Hanifem Kureishim oraz kompozytorami Stevem Reichem, Nitinem Sawhneyem, Jocelynem Pookem i Benem Frostem. Twórczość Akrama Khana jest uznawana za głęboko poruszającą, a jego pełen przemyślanego kunsztu sposób opowiadania historii jest zarazem intymny i epicki. Opisywany przez „Financial Times” jako artysta, który wspaniale opowiada, ostatnio stworzył choreografię do ceremonii otwarcia Letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku, co spotkało się ze znakomitym przyjęciem. 

 

www.akramkhancompany.net

 

Bilety:

VIP:     140 zł

Bilet I kategoria:          110 zł

Bilet II kategoria:         80 zł

Bilet III kategoria:        50 zł

 

Więcej informacji:

www.nfm.wroclaw.pl

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close