Wersja do druku

Udostępnij

W ramach Sezonu Kultury Nadrenii Północnej-Westfalii spotkanie z tańcem tego landu we wrocławskim Centrum Sztuki Impart. Zobaczymy spektakl resistdance – Private spaces (the unplugged version)Silke Z orazsolo Caroline Simon (członkini zespołu Silke Z./ resistdance).

W swoich pracachSilke Z. –choreografka z Kolonii – zgłębia sferę intymności. Tancerze tworzą krajobraz emocjonalny, ukształtowany poprzez dynamiczne przenikanie się bliskości i dystansu, kontroli i bezsilności. Wyłania się z tego sfera prywatności, od której nie ma ucieczki. Tradycyjna scena zostaje zastąpiona przestrzenią, w ramach której każdy uczestniczy we wspólnym przeżyciu.Caroline Simon w swoim solo interpretuje sztukę teatralną jako przestrzeń projekcji dla wyobraźni widza. Bawi się stereotypami na temat tanecznego świata.

Wieczór z tańcem zNadrenii Północnej-Westfalii rozpocznie się 14 października o 20:00.Kolejne prezentacje obu produkcji – w poznańskim Starym Browarze dwa dni później, 16 października.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close