Wersja do druku

Udostępnij

W sobotę o godz. 17.30 w Centrum Inicjatyw Artystycznych we Wrocławiu (ul. Tęczowa 79/81) w ramach laboratorium Ruchu ESK 2016 wystąpi Teilo Trocy ze spektaklem Tuerie. Bohater przedstawienia ma gardłowy oddech, napięte i ostre ruchy. Patrzy prosto w oczy publiczności, stwarza sytuację bycia zagrożony; biega, pełza, krzyczy. Jednak za każdym razem, gdy atakuje, zatrzymuje się tuż przed dotarciem do publiczności, jakby coś (instynkt?) odciągało go z powrotem. Jego demonstracja władzy zaczyna być ekspansywna, publiczność jest świadkiem jego lęku, niepewności i wątpliwości co do własnego działania.

Tuerie po raz pierwszy został przedstawiony na festiwalu ZIX ZIX One w Kijowie.

Teilo Troncy – tancerz, choreograf, certyfikowany nauczyciel jogi Kripalu. Ukończył Konserwatorium tańca współczesnego w Bordeaux (Francja), przeniósł się do Amsterdamu, aby studiować na SNDO. Poprzez taniec, dzięki choreografii, prowadzi nieustanny dialog pomiędzy umysłem i ciałem, między świadomym i nieświadomym, sobą i publicznością. Teilo Troncy jest zafascynowany eksploracją tego dialogu, który pozostaje główną motywacją do kontynuowania praktyki artystycznej.

Miejsce: Centrum Inicjatyw Artystycznych,ul. Tęczowa 79/81,53- 603 Wrocław

Organizator: Biuro Festiwalowe Impart 2016ESK 2016

Partner: Instytut Muzyki i Tańca

Projekt współfinansowany przez Wydział Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Wydarzenie odbywa się w ramach Laboratorium Ruchu ESK 2016.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close