Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 23-27 kwietnia we Wrocławiu odbędzie się kolejna edycja Festiwalu CYRKULACJE „Żywe Kultury Ruchu”. W tym roku na festiwalu eksplorować będzie można takie dyscypliny ruchu, jak taniec współczesny, aikido, parkour i izraelski taniec GaGa .Cyrkulacje obejmują w tym roku tylko 5 dni warsztatów, ścieżek twórczych, debat, pokazów i otwartych jamów tanecznych. Festiwal jest także znakomitą okazją do intensywnych poszukiwań ruchowych oraz platformą spotkania profesjonalistów z osobami, które dopiero zaczynają odkrywać swoje ciało w tańcu.

 

Oprócz warsztatów zamkniętych odbywać się będą także wykłady otwarte, które poprowadzą Nóra Hajós, Jacek Owczarek i Agata Siniarska. W ramach wydarzeń towarzyszących swoje spektakle pokażą: Pink Mama Theatre, Nóra Hajós i Zuna Vesan Kozánková.

 

Kto może tańczyć?

Otwarty dla wszystkich, inspirujący i niezwykle roztańczony festiwal ma na celu przełamanie stereotypów, dotyczących tańca. Organizatorzy – Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „Momentum”
– udowadniają, że taniec to nie rzecz „do nauczenia”, ale przede wszystkim „do wydobycia”. Zgodnie z tą ideą we wspólnych warsztatach mogą uczestniczyć razem zarówno doświadczeni tancerze, jak i zupełni amatorzy.

 

Wytańczyć historię

 – Taniec jako zjawisko społeczne towarzyszył nam od zawsze, ale jako spotkanie pozwalające połączyć ludzi z różnych środowisk, bez względu na płeć, wiek i doświadczenie został na nowo odkryty dopiero w XX wieku. W krótkim czasie zaczął być postrzegany jako tzw. kultura wysoka i stał się domeną profesjonalistów. To dlatego nadal pozostajemy wobec niego sceptyczni, myśląc, że wymaga  jakiś wyjątkowych predyspozycji czy skrupulatnej choreografii – mówią członkowie Stowarzyszenia „Momentum”.
 – W tym roku postanowiliśmy zatem w szczególny sposób odwołać się do historii współczesnego tańca i ruchu, poszukując ich głębokich źródeł. Wśród proponowanych warsztatów nie zabraknie zatem zajęć z kontaktu improwizacji, świadomości ciała oraz materiału sięgającego do doświadczeń wybitnych reformatorów współczesnego tańca, takich jak Steve Paxton i Ohad Naharin.

 

Szerszy wymiar tańca

 

Do poprowadzenia V edycji festiwalu zostali zaproszeni nie tylko wybitni nauczyciele tańca, ale także performerzy oraz instruktorzy aikido i parkouru. Szeroki zakres warsztatów
ma pozwolić na lepsze zrozumienie fizyki samego ruchu oraz na bardziej świadome eksplorowanie przestrzeni.

 

Warsztaty:

 

Iwona Olszowska: Świadomość oddechu z elementami BMC®

Iwona Olszowska: Powrót do korzeni kontakt improwizacji – fizyka kontaktu

Dawid Lorenc: Technika tańca współczesnego

Natalia Iwaniec: GaGa

Jakub Adamowski:  PARKOUR . Powrót do korzeni – interakcja z otoczeniem

Przemek Błaszczak i Piotr Masztalerz: Ścieżka wojownika – AIKIDO w treningu performera

Agata Siniarska: Historia tańca w zadaniach

Nóra Hajós: Material for the spine – warsztaty otwarte

Jacek Owczarek: Improwizacja – warsztaty otwarte

Wojtek Mochniej: Organic Dance Technique

 

Wydarzenia towarzyszące:

Pink Mama Theatre: Pinku Chirashi

Nóra Hajós: LALA

Piotr Bursiewicz Anatomia w ruchu – wykład oraz Nowe i stare konteksty dla tańca współczesnego – panel dyskusyjny

Performans nauczycieli

 

 

Nie zapominając, że pewne nawyki tworzy się od najmłodszych lat,  Stowarzyszenia „Momentum” organizuje co roku warsztaty PLANET KIDS!, czyli zajęcia dla dzieciaków.  W tym roku pod nazwą  Taniec, ruch, zabawa oraz Okrzyk radości organizatorzy będą animować podczas CYRKULACJI także najmłodszych amatorów tańca.            

 

 

Więcej informacji na stronie

www.cyrkulacje.wroclaw.pl oraz na FB (Festiwal Cyrkulacje).

 

 

Harmonogram:

http://cyrkulacje.wroclaw.pl/festiwal-2014/harmonogram/

 

Wydarzenia towarzyszące:

http://cyrkulacje.wroclaw.pl/festiwal-2014/imprezy-towarzyszace/

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close