Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 29 kwietnia – 3 maja 2017  Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „MOMENTUM” z, we współpracy z Instytutem im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu,  zaprasza do udziału w VIII Wrocławskim Festiwal Ruchu CYRKULACJE – ósmej wspólnej podróży po własnym ciele i zmysłach. Tym razem organizatorzy zrezygnowali z nazwania i wydzielenia w festiwalowym haśle obszaru działań, do których zaprasza uczestników. Przez poprzednie lata CYRKULACJE spajała niezmiennie idea otwartości i atmosfera wymiany – i to właśnie tym wartościom organizatorzy poświęcą tegoroczną edycję. Szeroka definicja ruchu zaprasza przede wszystkim do doświadczania bogactwa, gęstości i różnorodności jego form. Elementem tego poznania jest w odczuciu organizatorów przede wszystkim kontakt – zarówno z samym sobą, jak i innymi uczestnikami. Dlatego w tegorocznej ofercie rozszerzono ofertę działań służących dzieleniu się doświadczeniem i rozmową. Organizatorzy chcą, aby festiwal stał się przestrzenią dla intensywnego „bycia” – dynamiczną i angażującą we wspólne przedsięwzięcia.

 

Festiwal CYRKULACJE jest otwarty dla wszystkich. Jego celem jest przełamanie stereotypów dotyczących tańca. Udowadnia, że taniec to nie rzecz „do nauczenia”, ale przede wszystkim „do wydobycia”. Zgodnie z tą ideą, we wspólnych warsztatach mogą uczestniczyć  zarówno doświadczeni tancerze, jak i  amatorzy.

 

Oprócz stałego programu ścieżek twórczych (cykl autorskich zajęć dla stałej grupy), lekcji otwartych (zajęcia z różnych technik i metod pracy otwarte codziennie dla nowych uczestników)  czy coachingu (dla zaawansowanych i średniozaawansowanych tancerzy), w ofercie festiwalu znajdują się również laboratoria, poranne rozruchy i wydarzenia towarzyszące (jamy, spektakle) – skierowane do wszystkich uczestników Festiwalu oraz publiczności zewnętrznej. Formuła ta umożliwia więc uczestnictwo na różnych poziomach.

 


 

Głównym organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „MOMENTUM” z Wrocławia. Festiwal współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Wrocław. Partnerem głównym przedsięwzięcia jest Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu.

 

Program:

 

COACHING:
Roberto Olivan (Hiszpania) –  Instynkt jako źródło ruchu
Dla zaawansowanych i średniozaawansowanych tancerzy, ruchowców.

 

ŚCIEŻKI TWÓRCZE:
Ale Jara (Paragwaj) – GaGa
Mirva Mäkinen (Finlandia) –Improwizacja kontaktowa „Wewnętrzny krajobraz”

Shai Dayan (Izrael) – Obecność głosu

Iwona Olszowska  (Polska) – Świadomość ciała z elementami BMC®  – „Połączenia w ciele”
Aga Rybak i Jakub Gontarski (Polska) – Struna ciała – Martial Partnering

 

OTWARTE LEKCJE:
Ale Jara – GaGa
Iwona Olszowska – Fall in Dance
Roberto Olivan –Taniec współczesny
Aga Rybak i Dorota Kamecka – Contact improvisation

Mirva Mäkinen – Contact improvisation
Michał Śniegu Strugarek – Groove/Flow/Energy  
Agnieszka Jaśkowska – Hip hop

LABORATORYJNY HYDEPARK:

W tym roku organizatorzy powracają do pierwotnej idei laboratoriów jako przestrzeni otwartej dla uczestników festiwalu. Podczas festiwalu przygotujemy tablicę, na której będziecie mogli zgłaszać swoje propozycje. Laboratorium powinno mieć formułę otwartych pytań, będących inspiracją i impulsem do wspólnych poszukiwań. Każdego dnia będą dostępne dwie sale w godz.18.00-19.30. Każdego dnia spośród propozycji będą wybierane te z największą liczbą zgłoszeń.

 

PORANNE ROZRUCHY:
Paulina Święcańska – Animal Flow  

 

 

IMPREZY TOWARZYSZĄCE:
Solo Iwony Olszowskiej – Święta geometria
Performans nauczycieli
Jam –Vinyl party

Jam – Contact improvisation

Fala 5 Rytmów – poprowadzi Joanna Hussakowska
Jam z muzyką na żywo
Afterparty

 

Szczegóły dotyczące zapisów na stronie Festiwalu:

http://cyrkulacje.wroclaw.pl/festiwal-cyrkulacje-2017/cennik-2017/

 

Kontakt:
Dorota Kamecka, cyrkulacje.zapisy@gmail.com, tel. 726 515 498
Aga Rybak, cyrkulacje.zapisy@gmail.com, tel. 530 716 044

 

 

Informacje o wydarzeniu:

https://www.facebook.com/Festiwal-Cyrkulacje-135133849840547/?fref=ts

http://cyrkulacje.wroclaw.pl/

 

 

Zapisy: cyrkulacje.zapisy@gmail.com

 

 

Harmonogram:

http://cyrkulacje.wroclaw.pl/festiwal-cyrkulacje-2017/harmonogram-2017/

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close