Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 10-14 kwietnia 2013 Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych MOMENTUM zaprasza do Studio na Grobli Instytutu im. Jerzego Grotowskiego na wiosenną odsłonę Festiwalu Żywe Kultury Ruchu CYRKULACJE. To jedna z nielicznych w Polsce, zakrojonych na szeroką skalę inicjatyw, dająca uczestnikom możliwość doświadczenia współcześnie rozwijających się na świecie form pracy z ciałem i jego ruchową ekspresją. To platforma dla pogłębiania umiejętności technicznych w tańcu i ruchu, dla integracji i wzajemnej inspiracji różnych środowisk: tancerzy profesjonalnych i amatorów, osób w różnym wieku i o różnym doświadczeniu w pracy z ciałem.

Pięć dni festiwalu wypełnią intensywne warsztaty ruchowe, ścieżki twórcze, jamy improwizacji i otwarte laby, prezentacje spektakli tanecznych i performanse, dyskusje, spotkania z nauczycielami i artystami z Polski i z zagranicy. W tym roku po raz pierwszy zaproszono do uczestnictwa w specjalnie przygotowanych zajęciach ruchowych również dzieci.

Wszystkie wydarzenia festiwalowe odbywają się w Studiu Na Grobli położonym nad Odrą – zabytkowym obiekcie z nowoczesnymi salami. Uczestnicy mają czas na spotkania, wymianę doświadczeń, rozmowy, wspólne jedzenie wegetariańskich posiłków, odpoczynek i taniec.

W programie:

112godzin tańca

8nauczycieli (w tym z Polski i zagranicy)

5ścieżek twórczych

16otwartych zajęć z techniki, improwizacji, kontakt improwizacji

5Jamów (muzyczny, jam w ciszy, contact jam)

Otwarta Scena Tańca

Projekt dla najmłodszychPLANET KIDS!

Laboratoria, dyskusje, panele

Wramachścieżektwórczychuczestnicypodejmątrwającą pięć dnipracętwórcząwstałejgrupie. Aktywnyudziałumożliwibudowanieirozwijaniemateriaługrupowego, którymoże zostać
zaprezentowanyostatniegodniafestiwalu, jakopokaz pracy w procesie, wykład lub performans.
Prowadzący: DawidLorenc (technikatańcawspółczesnego), JacekOwczarek (improwizacja), YanivMintzer (kontaktImprowizacja), NiniJuliaBang iPrzemysławBłaszczak (warsztaty Objęcia.Dialogiprzezciałoigłos)

Lekcje otwarte w formie warsztatów stwarzają możliwość pracy z wybitnymi nauczycielami z Polski i zagranicy, poznanie najnowszych metod pracy z ciałem i ruchem. Ideą lekcji otwartych jest podniesienie poziomu umiejętności uczestników, rozbudzenie kreatywności i swobody w ruchu, a także pod względem poznawczym wskazanie możliwości kierunków rozwoju i poszukiwań twórczych. Prowadzący: IwonaOlszowska (metodaBMC), DawidLorenc (taniecwspółczesny), NataliaIwaniec(impr owizacjaGaga), YanivMitzner(praca z ciałem metodąIlanLevy)

KOSZT FESTIWALU:

Karnet na cały festiwal(obejmuje również imprezy towarzyszące, poza imprezą otwierajacą festiwal 9 kwietnia – PURE PARTY – FREEDANCE z FOLIBĄ w cenie 20 zł)

przy wpłacie całości do 25 marca = 425 zł,
po tym terminie = 475zł

Ścieżka twórcza u Dawida Lorenca lub Jacka Owczarka lub Yaniva Mintzera:
przy wpłacie całości do 25 marca = 230 zł,
po tym terminie = 280 zł

Ścieżka twórcza u Iwony Olszowskiej:
przy wpłacie całości do 25 marca = 200 zł,
po tym terminie = 250 zł

Ścieżka twórcza u Przemka Błaszczaka i Nini Juli Bang:
przy wpłacie całości do 25 marca = 300 zł,
po tym terminie 350 zł

Otwarte lekcje wszystkie w karnecie:
przy wplacie całości do 25 marca = 250 zł,
po tym terminie 300 zł
Pojedyncze lekcje: 25 zł

Warunkiemrezerwacjimiejsca jest wpłata zaliczki wysokości 50% całości kwoty
wybranego bloku programowego do 20 marca 2013!


Więcej informacji:
cyrkulacje-kulturyruchu.org.pl/

Kontakt i zapisy: Agnieszka Rybak, cyrkulacje.kulturyruchu@gmail.com, tel. +48 530 716044

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close