Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 23-27 kwietnia we Wrocławiu odbędzie się kolejna edycja Festiwalu CYRKULACJE „Żywe Kultury Ruchu”. W tym roku na festiwalu eksplorować będzie można takie dyscypliny ruchu, jak taniec współczesny, aikido, parkour i izraelski taniec GaGa.Cyrkulacje obejmują w tym roku tylko 5 dni warsztatów, ścieżek twórczych, debat, pokazów i otwartych jamów tanecznych. Festiwal jest także znakomitą okazją do intensywnych poszukiwań ruchowych oraz platformą spotkania profesjonalistów z osobami, które dopiero zaczynają odkrywać swoje ciało w tańcu.

 

Kto może tańczyć?

Otwarty dla wszystkich, inspirujący i niezwykle roztańczony festiwal ma na celu przełamanie stereotypów, dotyczących tańca. Organizatorzy – Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „Momentum”
– udowadniają, że taniec to nie rzecz „do nauczenia”, ale przede wszystkim „do wydobycia”. Zgodnie z tą ideą we wspólnych warsztatach mogą uczestniczyć razem zarówno doświadczeni tancerze, jak i zupełni amatorzy.

 

Wytańczyć historię

 – Taniec jako zjawisko społeczne towarzyszył nam od zawsze, ale jako spotkanie pozwalające połączyć ludzi z różnych środowisk, bez względu na płeć, wiek i doświadczenie został na nowo odkryty dopiero w XX wieku. W krótkim czasie zaczął być postrzegany jako tzw. kultura wysoka i stał się domeną profesjonalistów. To dlatego nadal pozostajemy wobec niego sceptyczni, myśląc, że wymaga  jakiś wyjątkowych predyspozycji czy skrupulatnej choreografii – mówią członkowie Stowarzyszenia „Momentum”.
 – W tym roku postanowiliśmy zatem w szczególny sposób odwołać się do historii współczesnego tańca i ruchu, poszukując ich głębokich źródeł. Wśród proponowanych warsztatów nie zabraknie zatem zajęć z kontaktu improwizacji, świadomości ciała oraz materiału sięgającego do doświadczeń wybitnych reformatorów współczesnego tańca, takich jak Steve Paxton i Ohad Naharin.

 

Szerszy wymiar tańca

 

Do poprowadzenia V edycji festiwalu zostali zaproszeni nie tylko wybitni nauczyciele tańca, ale także performerzy oraz instruktorzy aikido i parkouru. Szeroki zakres warsztatów
ma pozwolić na lepsze zrozumienie fizyki samego ruchu oraz na bardziej świadome eksplorowanie przestrzeni. Wśród zaproszonych gości, którzy będą prowadzić zajęcia na Festiwalu Cyrkulacje pojawią się między innymi:

 

Iwona Olszowska: Świadomość ciała z elementami BMC®

Iwona Olszowska: Kontakt improwizacja – Fizyka w ruchu

Dawid Lorenc: Taniec współczesny

Natalia Iwaniec: GaGa

Jakub Adamowski: Parkour

Przemek Błaszczak i Piotr Masztalerz: Ścieżka wojownika – AIKIDO w treningu performera

Agata Siniarska: Historia tańca w zadaniach

Nora Hajós: Material for the spine by S. Paxton

Jacek Owczarek: Improwizacja

Wojtek Mochniej: Organic Dance Technique

 

Nie zapominając, że pewne nawyki tworzy się od najmłodszych lat,  Stowarzyszenia „Momentum” organizuje co roku warsztaty PLANET KIDS!, czyli zajęcia dla dzieciaków.  W tym roku pod nazwą  Taniec, ruch, zabawa oraz Okrzyk radości organizatorzy będą animować podczas CYRKULACJI także najmłodszych amatorów tańca.            

 

 

Zapisy odbywają się od 1 marca (cyrkulacje.zapisy@gmail.com), więcej informacji na stronie

www.cyrkulacje.wroclaw.pl oraz na FB (Festiwal Cyrkulacje).

 

 

Harmonogram:

http://cyrkulacje.wroclaw.pl/festiwal-2014/harmonogram/

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close