Wersja do druku

Udostępnij

Dwa spektakle solowe w wykonaniu aktorów ze Studia Matejka otworzą cykl teatralny „Monosytuacje”, który rozpocznie się w najbliższy piątek w Instytucie Grotowskiego we Wrocławiu (Sala Laboratorium, Rynek-Ratusz 27). Publiczność będzie miała okazję obejrzeć bardzo różnorodne gatunki teatralne – od klasycznych monodramów, po teatr tańca i spektakle multimedialne. Przegląd potrwa do połowy marca.

Cykl „Monosytuacje” otworzą prapremierowe spektakle w wykonaniu aktorek ze Studia Matejka – Alexandry Kazazou oraz Gemy Galiany. W piątek i sobotę (1 i 2 lutego o godz. 19.00) zaprezentowane zostaną Charmolypi orazThe Woman Decomposed. Oba przedstawienia są rezultatem poszukiwań Studia Matejka – laboratorium teatru fizycznego badającego różne techniki ekspresji ciała. Charmolypi to mapa myśli kobiety walczącej z niepewnością i poczuciem braku własnej tożsamości. Aktorka za pomocą ciała wyraża emocje, których nie jest w stanie nakreślić słowami. Tytułowe „charmolypi” w języku greckim oznacza „radosny smutek” i odnosi się do dwoistości, która tkwi u źródeł ludzkiego doświadczenia. Z kolei The Woman Decomposed to spojrzenie na samotną kobietę, której psychika rozpada się i odbudowuje wciąż na nowo. Bohaterka próbuje odnaleźć swoje miejsce w świecie, akceptując siebie i tragedię samotności, sprzeczności i niezadowolenia, jaka nią targa.

PrzedstawieniaCharmolypi orazThe Woman Decomposed odbędą się w piątek i sobotę (1 i 2 lutego), pierwszy o godz. 19.00, drugi o 20.00. Wszystkie spektakle zobaczymy w Sali Teatru Laboratorium (Rynek-Ratusz 27). Miejsca można rezerwować telefonicznie lub mailowo: sekretariat@grotowski-institute.art.pl, tel. 71 34 45320; bilety do nabycia za pośrednictwem sieci Biletin oraz – w miarę dostępności – godzinę przed spektaklem. Więcej informacji na www.grotowski-institute.art.pl.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close