Wersja do druku

Udostępnij

Katarzyna Rzetelska i Tomasz Pomersbach z Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu zapraszają na warsztaty improwizacji w kontakcie, które odbędą się w siedzibie Wrocławskiego Teatru Pantomimy (Al. Dębowa 6) w dniach 5-6 maja 2012.

O warsztacie:

Główną ideą warsztatu jest założenie, że dwa ciała będące ze sobą w kontakcie, tworzą jedną, ściśle połączoną strukturę. Co dzieje się w jednym ciele, intuicyjnie zostaje zauważone, ‘podjęte’ przez drugie ciało, energia między nimi nieustannie przepływa, a tworzony wspólnie ruch trwa. Rola dotyku, często w praktykach tanecznych bagatelizowana, a nawet pomijana, jest dla nas kluczowa w celu zbudowania poczucia bezpieczeństwa, komfortu i, co najważniejsze, przyjemności. Dzięki temu stopniowo redukujemy napięcia w ciele oraz osiągamy coraz większy zakres ruchu i kontrolę. Będziemy bawić się ciężarem ciała, różnymi jakościami ruchu, rodzajami dynamiki, a także obserwować wpływ towarzyszących nam emocji i uczuć na ruszające się ciało.

Zasadnicza część warsztatu to kilkuminutowe zadania improwizacyjne. Na koniec uczestnicy nauczą się krótkiej kombinacji ruchowej w kontakcie, w której wykorzystywać będą umiejętności wykształcone w poprzedzających działaniach.

Zajęcia odbędą się w dniach 5-6 maja 2012, w godzinach 11:00 – 14:15, w siedzibie Wrocławskiego Teatru Pantomimy, Aleja Dębowa 16, Wrocław. Koszt całego warsztatu (6 godzin zajęć) wynosi 100 złotych. Płatność regulujemy pierwszego dnia warsztatów. Zgłoszenia oraz pytania prosimy kierować na adres mailowy: thomas303@interia.pl. Termin zgłoszeń upływa 2 maja.

Szczegółowe informacje:

http://www.taniecpolska.pl/wydarzenia/show/1298

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close