Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 7-8 września 2013 w Biurze Festiwalowym IMPART we Wrocławiu zagości nowa inicjatywa – odbywać się tu będzie Dance [R]Evolution Festival (jedno z wydarzeń Laboratorium Ruchu ESK 2016), obejmujący dwa dni intensywnego obcowania z tańcem w formie spektakli, warsztatów i dyskusji. Podczas festiwalu tancerze – zarówno dzieci, jak i dorośli, amatorzy i profesjonaliści, pokażą 10 spektakli, których prezentacje odbywać się będą w ramach konkursu. Ponadto odbędą warsztaty taneczne dla uczestników z takich technik tańca jak: modern, hip hop, funky, jazz Odbędą się panele teoretyczne i dyskusyjne dotyczące zagadnień reżyserii, tworzenia form scenicznych, obecności tancerza na scenie, a także dotyczące istotnych spraw amatorskiego ruchu tanecznego na Dolnym Śląsku.

Poza rozwijaniem DRF zainteresowania młodych tancerzy sztuką tańca, wykształceniem w nich wrażliwości estetycznej i artystycznej ma na celu umożliwienie im prezentacji swojej twórczości w profesjonalnych warunkach oraz poddanie jej ocenie tanecznym autorytetom. W jury Dance [R]Evolution Festival zasiądą znani nie tylko w Polsce, ale i na świecie cenieni tancerze i pedagodzy tańca: Sylwia Hefczyńska-Lewandowska [Bytom] – tancerka Śląskiego Teatru Tańca w Bytomiu, wykładowca PWST na Wydziale Teatru Tańca, choreograf polskich i zagranicznych spektakli tańca współczesnego, Maciej Florek [Gdańsk] – tancerz, choreograf, dyplomowany instruktor rekreacji ruchowej, uczestnik wielu europejskich projektów i warsztatów tanecznych sztuki przedstawieniowej i teatru, członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Tańca Współczesnego (PSTW), oraz Alassane Watt – tancerz, choreograf. Występował m.in. w Ballets Noirs De Paris, Loews Monte-Carlo, Moulin Rouge, Balet Paris Montmartre, Black Machine Tournee Mondiale.

Głównym organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie ARTEO, młoda, ale prężnie działająca organizacja pozarządowa, której projekty i rozmaite wydarzenia mają na celu rozwój i promocję tańca we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. Stowarzyszenie ma na swoim koncie organizację wielu festiwalów tańca oraz konkursów artystycznych m.in. Freestyle Arena, Ogólnopolskie Zimowe Spotkania Taneczne, DRF – I edycja, konkurs Moja Pasja i Be Creative.

Współorganizatorami festiwalu są Biuro Festiwalowe Impart 2016 oraz Instytut Muzyki i Tańca. Wydarzenie odbywa się w ramach Laboratorium Ruchu Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Realizacja projektu ma na celu stworzenie cyklicznego festiwalu będącego taneczną wizytówką Wrocławia i Dolnego Śląska, która na stałe wpisze się w kalendarz imprez kulturalnych. Projekt w ramach Laboratorium Ruchu ESK 2016, wpisuje się w potrzebę wydobycia potencjału kulturalno-artystycznego, tkwiącego w dziedzictwie kulturalnym i aktualnym życiu artystycznym Dolnego Śląska.

Szczegółowy program

Sylwetki członków jury

Data: 7- 8 września 2013

Miejsce: Biuro Festiwalowe IMPART 2016, ul. Mazowiecka 17, 50-412 Wrocław

Logo arteo (miniaturka) Logo ESK Wrocław (miniaturka) IMIT (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close