Wersja do druku

Udostępnij

Fundacja Da Się zaprasza na I edycję RUSZA FESTIWALU, która odbędzie się we Wrocławiu w dniach 26-30 września 2014 roku. Festiwal powstał z przekształcenia festiwalu CYRKULACJE. We wrześniu 2010 roku Fundacja Teatr Nie-Taki wraz z Stowarzyszeniem Inicjatyw Twórczych „MOMENTUM” zorganizowała I Wrocławski Festiwal Ruchu CYRKULACJE, a w roku 2011 odbyła się kolejna jego edycja. Rok 2012 przyniósł rozszerzenie oferty festiwalu – w marcu odbyła się jego wiosenna edycja festiwalu CYRKULACJE. Żywe Kultury Ruchu, której organizatorem było Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „MOMENTUM”. We wrześniu odbyła się kolejna, jesienna edycja festiwalu CYRKULACJE. Zjednoczone Stany Tańca zorganizowana przez członków Fundacji Da Się oraz Fundację Teatr Nie-Taki. Głównymi elementami RUSZA FESTIWALU są zajęcia służące rozwijaniu i nabywaniu umiejętności w sferze ruchu, improwizacji, obecności scenicznej (zarówno praktyczne, jak i teoretyczne), a dzięki niemu popularyzacja tańca współczesnego, tanecznego performansu i szeroko pojętego ruchu.

 

Celem organizatorów jest przede wszystkim stworzenie możliwości doskonalenia warsztatu technicznego tancerzy, pokazywanie różnych dróg rozwoju dla tancerza jako performera, nawiązywanie relacji i budowanie współpracy między tancerzami i choreografami, a także kształcenie krytyków i teoretyków tańca.

 

Nowością podczas tegorocznej edycji Festiwalu jest współorganizacja wydarzenia wraz z Akademią Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Akademicy uczelni współtworzą część teoretyczną festiwalu w postaci panelu dyskusyjnego MOWA o SCENIE oraz tę bardziej praktyczną, prowadząc box warsztatowo-pokazowy SPOJRZENIE na SCENĘ.

 

Harmonogram wydarzeń

 

Strona festiwalu

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close