Wersja do druku

Udostępnij

Już w niedzielę odbędzie się kolejna odsłona Wibracji tanecznych. Adam Kamiński, kurator programu, zaprasza do Biura Festiwalowego 2016 IMPART na wieczór improwizacji muzycznych i tanecznych. Udział wezmą: Krystyna Mazurówna, Dawid Lorenc, Jakub Gontarski, Michał Litwiniec, Tomek Niewiadomy.Po pokazie spotkanie z artystami poprowadzi dr Magdalena Zamorska – autorka pracy doktorskiej na temat polskiej sceny tańca butoh. Bada techniki pracy z ciałem oraz procesy performatywne. Publikuje liczne artykuły na temat sztuki ruchu w pismach: ,,Teatr”, ,,Kulturawspółczesna”, ,,nietak!t”.


Krystyna Mazurówna (Polska / Francja) – ukończyła Warszawską Szkołę Baletową w klasie Leona Wójcikowskiego i została zaangażowana do baletu Teatru Wielkiego. Solistka Teatru Wielkiego w Warszawie. Występowała także w warszawskim Teatrze Syrena. Jej partnerami scenicznymi byli min: Witold Gruca, Stanisław Szymański. Do historii polskiego tańca przeszły jej duety z Gerardem Wilkiem, późniejszym solistą Baletu XX Wieku Maurice’a Béjarta. Wprowadziła w duecie z Wilkiem taniec jazzowy na scenyteatralne, estradowe i na ekrany telewizyjne. Autorka choreografii m.in. dla Teatru Żydowskiego w Warszawie i dla Teatru Wielkiego w Łodzi. W 1967 roku założyła własny zespół Fantom. Od roku 1968 mieszka w Paryżu. Tańczyła jako solistka w spektaklu Josephiny Baker i w Casino de Paris. Była choreografem w teatrze „Élysées Montmartre”. Założyła zespół „Ballet Mazurówna”, z którym występowała we Francji. Od lat 90 tych jest felietonistką w nowojorskim tygodniku „Kurier Plus”. Była choreografką w telewizyjnym programie ,,You Can Dance – Po prostu tańcz” produkcji TVN. W 2010 roku stworzyła choreografię „Chopin inaczej” dla Polskiego Teatru Tańca. W styczniu 2011 r. ukazała się jej autobiograficzna książka „Burzliwe życie tancerki”. Od 2 marca 2012 r. jest jurorką w tanecznym programie telewizyjnym ,,Got to Dance. Tylko Taniec”. W 2012 r. pojawiała się kolejna książka artystki ,,Moje noce z mężczyznami”.

Dawid Lorenc – tancerz, choreograf, instruktor tańca współczesnego. W 2006 roku ukończył program Training Cycle w słynnej szkole Anny Teresy De Keersmaker P/A.R.T.S. (Performing Arts Research and Training Studios w Brukseli), jednej z najlepszych uczelni współczesnej sztuki tanecznej. . Od 1999 roku był. związany z Teatrem Tańca Figiel prowadzonym przez Małgorzatę Lorenc. W latach 2003-06 był członkiem Teatru Tańca Alter Witolda Jurewicza. Laureat nagród na festiwalach ogólnopolskich i międzynarodowych. Uczestnik niezliczonej ilości festiwali, warsztatów, projektów tanecznych oraz wymian w Europie i na świecie. Stypendysta Ministra Kultury 2007`, European Commission 2006/2007, Flemish Community 2008 oraz Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego 2010. Był również uczestnikiem międzynarodowej wymiany programu danceWEB (2010). Od 2008 pracuje z grupą Wima Vandekeybusa Ultima Vez z Brukseli. Współpracował z wybitnymi Polskimi choreografami, brał udział w spektaklach teatrów dramatycznych w Kaliszu i Legnicy. Instruktor tańca współczesnego i improwizacji na warsztatach w całej Polsce.

Jakub Gontarski – tancerz, trener capoeira, uczy gry na instrumentach orientalnych, absolwent Polskiej Szkoły Kaskaderów filmowych. Członek Stunt Team Poland, Pre – Instruktor afro-brazylijskiej sztuki walki Capoeira. Licencjonowany instruktor Rekreacji
Ruchowej AWF – Wrocław, pasjonuje się muzyką elektroniczną, etniczną, oraz głosem polifonicznym. Uczył się u nauczycieli takich jak: Milan Kozanek, Yaniv Mitzner, Maria Grudskaya, Iwona Olszowska, Sebastian Flegiel, Witold Jurewicz, Leszek Bzdyl, Jacek
Gębura, Master Pernalonga, Master Espirro Mirim, Zuna Kozanek. Od wielu lat prowadzi lekcje, warsztaty, bierze udział w międzynarodowych projektach artystycznych min: w Krzyżowej.

Michał Litwiniec – muzyk, aktor ,kompozytor, poszukiwacz dźwięków, multiinstrumentalista, członek tajemniczej Orkiestry Kormorany, twórca grupy muzycznej Pustka, obecnie dyr. Artystyczny legendarnej Art. Cafe Pod Kalamburem we Wrocławiu, oraz
Kalaczakra Gallery&Coffe, współkreator/razem z ojcem Bogusławem Litwińcem/ ostatniego Międzynarodowego Festiwalu Teatru Otwartego we Wrocławiu, pracował w teatrze ulicznym Klinika Lalek z Wolimierza, założyciel i prezes Fundacji Kalambur, współtwórca niezależnego festiwalu sztuki Podwodny Wrocław. Od 2007 prowadzi działalność terapeutyczną na płaszczyźnie muzykoterapii i leczenia dźwiękiem wraz z Niburu Project, jest twórcą i pomysłodawcą jedynej w Europie Orkiestry Glinianych instrumentów i spektaklu Gliniane Pieśni oraz konstruktor instrumentów wszelakich.Obecnie współpracuje na stałe z zespołami Czerwie, Kanał Audytywny , Klinika Lalek , Karbido, Soma Ansamble, Requiem for Mozart, Niburu Project,Chain Smokers, Fale Bardo.

Tomek Niewiadomy – artysta, muzyk, muzykoterapeuta podążający nurtem sztuki organicznej/Cymatics. Od wielu lat pracuje z wibracją instrumentów archaicznych. We Wrocławiu w W.T.Z. przy Dolnośląskim Stowarzyszeniu „OSTOJA” prowadzi pracownięmuzyczną. Tomek założycielem i liderem zespołu muzycznego „Maszyniści Dźwięku“. Jest to sytuacja artystycznego „ruchomego” laboratorium w skład którego wchodzą (w zależności od potrzeb i sytuacji) muzycy, aktorzy, uczestnicy WTZ i CTR „Ostoja”. Idea grupy oparta jest o żywą samodzielną prezentację “muzyki-sztuki”, której aranżacje przybierają formę koncertu, impresji, performance, instalacji, wystawy itp. Maszyniści dźwięku debiutowali w 2007 w galerii Entropia, odgrywając performance do wierszy Ewy SonnenbergAlfabet Szaleńca. Inicjator pedagogiki Waldorfskiej we Wrocławiu. Prowadzi na terenie całego kraju koncerty, relaksacje, warsztaty i szkolenia dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a także współpracuje z licznymi artystami i organizacjami pozarządowymi promującymi zdrowie i ekologię.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close