Wrocławski Teatr Pantomimy wznawia działalność edukacyjną w zakresie pantomimy i teatru ruchu. Główna koncepcja programu pozostaje niezmienna – w ofercie znajdą się zajęcia dla wszystkich grup wiekowych. Nowością są warsztaty z kompozycji muzyki teatralnej.

Wersja do druku

Udostępnij

Akcja: EDUKACJA to projekt edukacyjny realizowany we Wrocławskim Teatrze Pantomimy od 2014 roku. Przez blisko sześć lat wzięło w nim udział ponad 5 tys. osób, a warsztaty odbywały się na terenie całego Dolnego Śląska.

W tegorocznej ofercie warsztatowej znajdują się popularne i dobrze znane bloki warsztatowe takie jak: Grupa Otwarta, zajęcia dla pedagogów czy warsztaty dla dzieci.

Grupa Otwarta to interdyscyplinarna grupa teatralna adresowana do miłośników teatru od 16. roku życia. Grupa pracuje w systemie trzymiesięcznym nad realizacją premiery prezentowanej na profesjonalnej scenie teatralnej.

Nowością w tegorocznej edycji są warsztaty z kompozycji muzyki teatralnej. W ramach dwumiesięcznego bloku zajęć uczestnicy przygotowują autorską ścieżkę dźwiękową do przedstawienia Grupy Otwartej.

Najmłodsi miłośnicy teatru i teatralnych zabaw ponownie będą mogli się spotkać na zajęciach dla dzieci i ich rodziców. Przeznaczony dla nich blok Co to jest teatr? zapozna ich z teatralnymi tajemnicami. Tematami warsztatów będą m.in.: charakteryzacja, pantomima, muzyka w teatrze czy kostium teatralny.

Z kolei warsztaty dla pedagogów zapoznają z technikami pracy z dziećmi i młodzieżą, ze szczególnym naciskiem na wykorzystanie elementów techniki pantomimy i rozgrzewki ruchowej.

Zajęcia są prowadzone przez aktorów Wrocławskiego Teatru Pantomimy i odbywają się w siedzibie teatru przy alei Dębowej 16.

Więcej informacji o projekcie: Wraca „Akcja: EDUKACJA” | Teatr Pantomimy (pantomima.wroc.pl)

Zapisy: Ruszyły zapisy Akcji: EDUKACJA | Teatr Pantomimy (pantomima.wroc.pl)

Wrocławski Teatr Pantomimy „Akcja: EDUKACJA”. Materiały własne organizatora

Wrocławski Teatr Pantomimy „Akcja: EDUKACJA”. Materiały własne organizatora

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close